Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wciąż nie ma podejrzanych w sprawie zabójstwa dzieci sprzed 29 lat w miejscowości Jeńki

Nikt nie usłyszał zarzutów w sprawie zabójstwa dzieci sprzed 29 lat. 23 października 1989 rok w miejscowości Jeńki w gminie Sokoły zamordowano rodzeństwo - 9-letniego Janusza i 11-letnią Monikę.

 

W związku z wznowieniem śledztwa dwa dni temu - policja zatrzymała jedną osobę - mówi zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży Rafał Kaczyński.

- W ramach tych czynności m.in. zatrzymano jedną osobę, która po przesłuchaniu w charakterze świadka, oraz pobraniu materiału porównawczego do dalszych badań, została zwolniona do domu. Do chwili obecnej w toku prowadzonego postępowania nie przedstawiono nikomu zarzutów - mówi prokurator Rafał Kaczyński.

Śledztwo wznowiono ze względu na - jak mówi prokurator - nowe okoliczności.

- 23 i 24 października wykonywane były czynności procesowe, mające na celu sprawdzenie nowych okoliczności, które legły u podstaw o wydaniu decyzji o podjęciu umorzonego śledztwa. Niestety dla dobra prowadzonego postępowania, o tych okolicznościach nie mogę informować opinii publicznej - Rafał Kaczyński.

Prokurator czeka teraz na opinie biegłych. Śledztwo jest przedłużone do lutego przyszłego roku. Sprawa przedawni się 23 października 2019 roku.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę