Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Czy ksiądz z Grądów Woniecko molestował nieletniego? Sprawdzi prokuratura

Przez sześć lat ksiądz z Grądów Woniecko miał molestować dzisiaj już dorosłego mężczyznę. Kiedy zaczął, pokrzywdzony miał nie mieć jeszcze 15 lat. Tak wynika z doniesienia, które ten złożył w prokuraturze - mówi zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży Rafał Kaczyński.

 

- Ze złożonego zawiadomienia wynika, że do przestępstw miało dojść od 2012 roku do roku 2018 w miejscowości Grądy Woniecko. I wówczas pokrzywdzony był osobą małoletnią. Osobą pokrzywdzoną jest mężczyzna, a jako sprawca tych przestępstw jest wskazywana osoba duchowna - mówi Rafał Kaczyński.
Prokurator Rafał Kuczyński dodaje, że prowadzone jest śledztwo w tej sprawie.
- Prokuratura Okręgowa w Łomży wszczęła śledztwo w sprawie doprowadzenia przemocą pokrzywdzonego do poddania się czynnościom seksualnym i wykonywania innych czynności seksualnych wobec niego. Nadto, śledztwo wszczęto w sprawie rozpijania małoletniego pokrzywdzonego. Postępowanie znajduje się we wstępnej fazie, gromadzone są dowody, przesłuchiwani są świadkowie - mówi Rafał Kaczyński.
Za ten czyn grozi do 8 lat więzienia, a nawet do 12 - jeśli okaże się, że pokrzywdzony nie miał skończonych 15 lat.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę