Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Docenieni za szkolne wyniki

- Pierwszy raz jak brałem udział w konkursie z historii to mi nie poszedł, ale zawziąłem się – mówił Wojciech Kowalczyk absolwent Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży, który był jednym ze 105 uczniów łomżyńskich szkół, którzy wczoraj odebrali przyznane im stypendia naukowe i sportowe oraz nagrody edukacyjne Prezydenta Łomży. Wojciech Kowalczyk otrzymał nagrodę edukacyjną dla uczniów, którzy w swój rozwój włożyli najwięcej pracy. Swoją nagrodę finansową przyznała tradycyjnie już także radna Ewa Chludzińska. Tym razem otrzymały ją dwie uczennice.

Uroczystość wręczenia stypendiów i nagród Prezydenta Łomży odbyła się w „Mechaniaku”. Przybyli na nią nagrodzeni uczniowie ich rodzice i nauczyciele. Prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślał, że na te nagrody złożyła się ciężka praca ich wszystkich. Prosił uczniów, aby otrzymane wyróżnienie, które jest docenieniem efektów dotychczasowej pracy stało się także „motywacją, by nie osiąść na laurach, tylko nadal rozwijać swoje pasje i zainteresowania”. 
– My, jako młodzi ludzie staramy się znaleźć nasz cel życiowy, zdobywać wiedzę i doświadczenie. Czasem ponosimy porażki, lecz najbardziej liczą się wnioski, jakie z nich wyciągamy – mówił Mateusz Perzan z „Mechaniaka”, który w imieniu nagrodzonych dziękował za docenienie. 

Stypendia za osiągnięcia naukowe otrzymało 43 uczniów. Każdy z nich przez 10 miesięcy będzie otrzymywał – w zależności od rodzaju szkoły od 80 do 180 zł. Stypendia za wyniki sportowe przyznano 45 uczniom. Oni miesięcznie będą otrzymywać po 110 zł. Nagrody edukacyjne – jednorazowe wypłaty od  500 do 1200 zł  otrzymało 17 uczniów.

W trakcie uroczystości podsumowano również współzawodnictwo sportowe łomżyńskich placówek oświatowych. Nagrody w imieniu Łomżyńskiego Szkolnego Związku Sportowego wręczał Andrzej Wojtkowski.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
pt, 19 października 2018 08:30
Data ostatniej edycji: pt, 19 października 2018 08:40:25

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę