sobota, 20 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Trzy punkty na początek

Marcin Truszkowski
zdobywca jedynej bramki meczu

Od zwycięstwa 1 : 0 nad MKS Mława łomżanie rozpoczęli rozgrywki w III lidze piłki nożnej sezonu 2005/2006. Jedynego gola tego meczu zdobył w 6. minucie debiutujący w biało-czerwonych barwach ŁKS Browar Łomża Marcin Truszkowski. Później łomżanie mieli jeszcze kilka okazji do podniesienia wyniku, ale zabrakło skuteczności i trochę szczęścia. Mecz rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach. Przez większość spotkania lało.

Od pierwszego gwizdka sędziego łomżanie przeważali na boisku przy ul. Zjazd. To oni dyktowali rodzaj i tempo gry i to przede wszystkim oni atakowali. W 3. minucie groźną akcję pod bramką gości przeprowadził Rafał Boguski, ale brakmarz MKS Mława Maciej Wiśniewski tym razem wyszedł obronną ręką. Trzy minuty później (w 6. minucie spotkania) przybyli ma mecz kibicie mieli okazje do wznoszenia okrzyków radości. Pięknym, mocnym strzałem z za linii pola karnego Marcin Truszkowski zmusił bramkarza gości do kapitulacji. Od tego gola łomżanie prowadzili 1 : 0. Kolejne minuty pokazywały, że gol Truszkowskiego nie był przypadkowy. Nowy napastnik ŁKS Browar Łomża doskonale rozumiał się z Rafałem Boguskim i kilkakrotnie obaj przeprowadzali groźne akcje... W pierwszej połowie spotkania na listę strzelców mógł wpisać się także Mariusz Marczak. Zawodnik wykonując rzut wolny z około 30. metra trafił piłką w poprzeczkę bramki...
Kilka minut później w doskonałej sytuacji znalazł się Chioma Chimezie – z kilki metrów nie trafił pustą bramkę.

Po przerwie obraz gry na boisku zasadniczo się nie zmienił. Łomżanie nieco cofnięci kontrolowali mecz, usiłując podnieść wynik spotkania z kontrataków. Także w tej części spotkania było kilka dobrych w tym jedna wydawało się bardzo dobra sytuacja do zdobycia kolejnej bramki. Marcin Truszkowski wbiegając z piłka na pole karne zrewanżował się Rafałowi Boguskiemu za asystę z pierwszej połowy meczu, ale ten nie trafił w światło bramki.
W tej części spotkania bardzo dobrą sytuację wypracował sobie Chioma Chimezie, który zaatakował przeciwnika rozgrywającego piłkę na swoim polu karnym... Strzał czarnoskórego pomocnika ŁKS-u obronił jednak Maciej Wiśniewski.
Na kilka minut przed końcem spotkania bardzo ładną akcję poprowadził także Rafał Bałecki, który zastąpił na boisku Truszkowskiego. Zawodnik z piłką przebiegł niemal przez całą połowę boiska i został zatrzymany tuż przy linii pola karnego.

Przez 90. minut meczu drużyna z Mławy była tylko tłem. Przeciwnicy ŁKS-u nie wypracowali nawet jednej stuprocentowej sytuacji strzeleckiej. Większość z ich ataków i kontrataków kończyła się na łomżyńskich obrońcach.
Mecz był też wyjątkowo brutalny. W sumie sędzia pokazał 6. żółtych kartek i jedna czerwoną. Na kilka minut przed końcem spotkania boisko musiał opuścić Tomasz Leszczyński z MKS Mława (nr. 7 na koszulce) za dwie żółte kartki zdobyte w tym meczu.

Komentując pierwszy ligowy mecz ŁKS-u trener łomżan Jerzy Engel (jr) podkreślał, że jego podopieczni zagrali bardzo ładny football. „Liczyliśmy na 3 punkty i 3 punkty zdobyliśmy” – mówił. Podkreślał, że mecz rozegrany był w bardzo trudnych warunkach. Przez większość spotkania lało – boisko było śliskie, a piłka ciężka. - „W takich warunkach liczy się chęć walki o piłkę, a łomżanie pokazali, że chęć taką mają.” Jerzy Engel ciepło wypowiadał się też o debiutujących w barwach ŁKS-u Marcinie Truszkowskim i Mariuszu Bacławskim (w drugiej połowie zastąpił Marczaka). Jak mówił Engel - „to były bardzo dobre debiuty. Truszkowski coraz lepiej rozumie się z Boguskim i współpraca ładnie im się układa. Bacławski debiutował w ŁKS-ie i jednocześnie debiutował w rozgrywkach seniorów.”

ŁKS Browar Łomża zarał w składzie: Kamil Ulman, Adam Kamiński, Paweł Galiński, Zbigniew Kowalski, Marcin Grabowski, Marcin Łukaczyński, Tomasz Łuba, Mariusz Marczak (Mariusz Bacławski), Chioma Chimezie (Karol Bortnik), Marcin Truszkowski (Rafał Bałecki), Rafał Boguski Łukasz Tyczkowski.