Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Piknik patriotyczny – Dobrzyjałowo 2018

Na niemal miesiąc przed 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości świętowano ją w Dobrzyjałowie. W poniedziałek w tutejszej Szkole Podstawowej odbył się Piknik patriotyczny. Był szkolny programem artystycznym „Póki Polska żyje w nas” oraz pokaz jazdy konnej. - Piękna aura sprzyjała świętowaniu przy ognisku i degustacji potraw ziemniaczanych i słodkości przygotowanych przez rodziców, nauczycieli i podopiecznych „Senior-Wigor” - przekazuje Andrzej Milewski, dyrektor szkoły.

Na uroczystość do Dobrzyjałowa przybyły władze Gminy Piątnica, w tym wójt Krzysztof Ryszard Kozicki, kierownicy jednostek organizacyjnych, podopieczni Dziennego Domu „Senior-Wigor”  z Górk-Sypniewo, sołtysi, proboszcz Parafii Dobrzyjałowo, Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzyjałowie, nauczyciele i uczniowie szkół z terenu gminy oraz mieszkańcy Dobrzyjałowa. 
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Po powitaniu gości uczniowie uświetnili obchody 11 Listopada programem artystycznym „Póki Polska żyje w nas”, przygotowanym pod kierunkiem Pani A. Szabłowskiej i B. Jasińskiej. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze o tematyce patriotycznej.  Przypomniały ważne wydarzenia – od utraty wolności przez Polskę w wyniku rozbiorów – po jej odzyskanie 11 listopada 1918 r. Uzupełnieniem były utwory muzyczne ,,Rota’’, „Marsz I Brygady’’, „Legiony”, „Piechota”, „Przybyli ułani”, „Jak długo w sercach naszych”.
Kolejnym punktem obchodów uroczystości był pokaz jazdy konnej. Na boisku szkolnym, mogliśmy podziwiać musztrę konną oraz sprawnościowe pokazy jeźdźców (władanie bronią, skoki przez przeszkody) i wiele innych. Uczestnicy imprezy mieli możliwość skorzystania z przejażdżki konnej - w siodle czy też bryczką.
W ramach uroczystości, nawiązując do pięknej tradycji sadzenia Dębów Wolności, dokonano symbolicznego aktu wkopania drzewa na terenie szkoły.
Oprócz w/w atrakcji można było zapoznać się z wystawą militariów okresu międzywojennego przygotowaną przez absolwentów naszej szkoły.
Piękna aura sprzyjała świętowaniu przy ognisku i degustacji potraw ziemniaczanych i słodkości przygotowanych przez rodziców, nauczycieli i podopiecznych „Senior-Wigor”. 
Nasza uroczystość cieszyła się dużym zainteresowaniem i na wiele lat pozostanie w naszych wspomnieniach. Pozwoliła zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość oraz oddać hołd tym, którzy przelewali krew i ginęli za Naszą Ojczyznę. 

materiał nadesłany

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
wt, 16 października 2018 08:47
Data ostatniej edycji: wt, 16 października 2018 08:50:58

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę