Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

„Łomżyńskie wędrówki” czwartoklasistów

Główne zdjęcie
Fot. B.Danowska

Pięcioosobowy zespół klasy IVA Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży wygrał Grę Miejską pod hasłem „Łomżyńskie wędrówki”. To konkurs skierowany do uczniów klas IV szkół podstawowych w Łomży i powiecie łomżyńskim organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży.

Fot. B.Danowska
Fot. B.Danowska
Fot. B.Danowska
Fot. B.Danowska
Fot. B.Danowska
Fot. B.Danowska
Fot. B.Danowska
Fot. B.Danowska
Fot. B.Danowska
Fot. B.Danowska
Fot. B.Danowska
Fot. B.Danowska
Fot. B.Danowska
Fot. B.Danowska
Fot. B.Danowska
Fot. B.Danowska

29 września obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytani. W Łomży tego dnia odbyła się piąta edycja Gry Miejskiej „Łomżyńskie wędrówki”. Jej celem jest wykazanie się przez młodych uczniów znajomością topografii Łomży oraz umiejętnością logicznego myślenia i zdobywania informacji na dany temat. Zadaniem zespołów było dotarcie do wskazanych miejsc, samodzielnie rozwiązanie jak największej liczby zadań i wpisanie odpowiedzi na Karcie Gry, wykonanie zadania specjalnego w celu zdobycia dodatkowych punktów.
Zmagania wygrał zespół klasy IVA Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie: Dawid Bożomański, Tomasz Liżewski, Julia Raś, Laura Rogowska i Oliwier Siedler, którzy zagrali pod opieką Bożeny Danowskiej. W ciągu trzech godzin zespół „dwójki” odwiedził m.in.: Kościół O. Kapucynów, Katedrę, Muzeum Północno- Mazowieckie (Mural), Teatr Lalki i Aktora w Łomży, Park Miejski przy OKE, Szkołę Muzyczną, Bibliotekę dla Dzieci, Pocztę, okolice rzeki Narew. W każdym punkcie uczniowie musieli wykonać zadanie, które wcześniej trzeba było odnaleźć lub rozpoznać „strażnika”, który to zadanie posiadał. Każde odwiedzane miejsce trzeba było również odgadnąć na podstawie zagadek rozsypanek, fragmentów zdjęć. Zespół spisał się znakomicie. Udało się z dużym powodzeniem wykonać nawet zadanie specjalne, które polegało na zachęceniu i zebraniu jak największej ilości osób, które wysłuchają czytanego przez uczestników wiersza „Kaczka Dziwaczka”. Na mecie zespół z SP2 udokumentował obecność 42 osób co było nie lada sukcesem. Zespół z IVA z SP2 w Łomży był niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznej edycji zabawy. W nagrodę zdobył puchar, który wręczyła uczniom Krystyna Sobocińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. 
Nauczyciele z dwójki podkreślają, że była to świetna zabawa, która przysporzyła dzieciom wiele radości a jednocześnie dała możliwość poszerzenia wiedzy na temat miasta.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę