Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 08 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Ostatnia impreza w sezonie - mikrolotniarze rywalizują nad Łomżą

Piloci z całej Polski przylecieli do Łomży na Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego Kontakty 2018. Rywalizują w konkurencjach znanych z Mistrzostw Świata i Europy, ale takich, które są atrakcyjne dla publiczności. Do niedzieli, na łąkach przy moście Hubala można oglądać min lądowanie precyzyjne, czy przelot przez bramkę.

 

Do Łomży przylecieli piloci moto i paralotni, samolotów ultralekkich i wiatrakowców. Jak mówił organizator zawodów, Władysław Tocki w tym roku jest mniej załóg m.in. przez szczyt NATO, który jest w Warszawie. W związku z nim w promieniu 50 kilometrów od stolicy obowiązuje zakaz lotów innych niż rejsowe.

Jak mówi dwukrotny mistrz świata w motolotniarstwie Alek Dernbach - łomżyńskie mistrzostwa są ostatnimi w sezonie. Dlatego impreza jest także corocznym spotkaniem przyjaciół. Niezależnie od tego rozgrywane są konkurencje, których trudność odpowiada tym na Mistrzostwach Świata i Europy. A rywalizują w nich m.in. członkowie kadry narodowej.

Mistrzostwa organizowane są po raz dziewiętnasty. Impreza potrwa do godziny 16:00 w niedzielę.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę