Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Greckie praktyki Mechaniaka

Uczniowie techników z łomżyńskiego Mechaniaka praktykują w Grecji. Mieszkają w hotelu nadmorskiej miejscowości Olimpic Beach, a zawodu uczą się miejscowym warsztacie samochodowy i firmie działającej w sektorze IT. Na greckie praktyki wyjechali dzięki projektowi w ramach programu „Erasmus +”, który finansowany jest z funduszy UE.

Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży na greckie praktyki wyjeżdżają grupkami po 20 osób od wiosny. Teraz przebywa tam już ostatnia grupa 16 uczniów technikum informatycznego i  4 uczniów technikum z zawodzie technik pojazdów samochodowych. Andrzej Borawski,  koordynator projektu, podkreśla, że pobyt uczniów upływa w miłej, rodzinnej atmosferze a to wszystko za sprawą właścicieli, którymi jest polsko-greckie małżeństwo.
Pan Kostas Likidis właściciel hotelu, w którym zakwaterowano uczniów Mechaniaka znakomicie mówi po polsku, zna polską historię i zwyczaje co znacznie ułatwia wzajemne zrozumienie. Praktyki odbywają się we współpracy z dwiema firmami: Alexiou Car Service oraz Olympus Education Service. Pierwsza firma to renomowany warsztat samochodowy, który działa w branży już od kilkunastu lat. Zajmuje się on kompleksową naprawą samochodów. Olympus Education Service zaś jest firmą działającą w sektorze IT.
- Nie ma co ukrywać, że dla wielu z tych uczniów zagraniczne praktyki, to jedyna okazja, aby zupełnie za darmo zwiedzić inny kraj, poznać jego kulturę, nawiązać międzynarodowe znajomości – mówi Andrzej Borawski. - Nasza szkoła zdaje sobie z tego sprawę, dlatego tak aktywnie stara się wykorzystać szanse jakie stwarza program Erasmus+ . 
Po praktykach i w dni wolne od pracy uczniowie wraz z opiekunami korzystają z wycieczek przygotowanych przez partnera greckiego. Jak relacjonuje Borawski niesamowitą frajdę sprawiał uczniom wycieczka statkiem na wyspę Skiatos, gdzie kręcone były zdjęcia do filmu „Mamma Mia”. W trakcie rejsu młodzież  uczestniczyła w animacjach prowadzonych przez załogę statku Kapitan Kostas oraz w prawdziwej bitwie morskiej z pasażerami przepływającego obok statku. Niezapomnianych emocji dostarczyły również Meteory i  jeden z  największych i najważniejszych kompleksów klasztorów w Grecji.

W sumie w greckich praktykach w tym roku uczestniczyło 80 uczniów Mechaniaka.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę