Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Walizka najcenniejsza

Międzynarodowy Festiwalu Teatralny w Walizce to najbardziej doceniona przez Ministerstwo Kultury impreza kulturalna z województwa podlaskiego. Teatr Lalki i Aktora w Łomży, który jest organizatorem Festiwalu, otrzymał na ten cel 70 tys zł ministerialnej dotacji. To najwyższa dotacja na przedsięwzięcie kulturalne. Spośród 33 przedsięwzięć z województwa dotowanych przez Ministerstwo Kultury więcej pieniędzy dostały dostały tylko trzy instytucje, ale to pieniądze na inwestycje.

Na ministerialnej liście dotacji znalazło się kilkuset beneficjentów z całego kraju. W tej grupie są także 33 dotacje na projekty realizowane na terenie województwa podlaskiego. W sumie Ministerstwo Kultury doceniło je na kwotę ponad 1,5 mln zł.

Najwięcej – 207 tys zł - dostanie parafia prawosławna pw. Zaśnięcia NMP w Zabłudowie na remont elewacji, stolarki okiennej i drzwiowej cerkwi. 200 tys zł otrzyma Liceum Plastyczne w Supraślu na II etap prac budowlano-konserwatorskich elewacji siedziby liceum, a 105 tys. zł trafi do parafii rzymskokatolickiej w Jeleniewie na wymianę szalowania elewacji i posadzki z legarami w stuletnim drewnianym kościele.

Spośród projektów kulturalnych Ministerstwo najbardziej doceniło Teatr Lalki i Aktora w Łomży i organizowany przez niego Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Walizce. Placówka na ten cel dostanie 70 tys. zł.
210510110729.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę