Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Prezent

Główne zdjęcie
Siedziba PWSIiP przy ul. Akademickiej 14 w Łomży. W tle biurowiec, który uczelni sprezentowały władze województwa podlaskiego

- Prezent samorządu województwa na 600-lecie Łomży – mówi Stefan Krajewski, członek zarządu województwa podlaskiego. W poniedziałek radni sejmiku jednomyślnie, na wniosek zarządu, podjęli uchwałę o podarowaniu Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży należących do samorządu województwa udziałów tzw. „budynku geodezji” przy ul. Akademickiej 20 w Łomży. Będzie to trzeci obiekt przekazany przez samorząd województwa podlaskiego na rzecz PWSIiP w Łomży.

Historia tej łomżyńskiej uczelni zaczęła w 2004 roku, gdy tuż po decyzji Rady Ministrów o utworzeniu państwowej uczelni w Łomży, otrzymała ona budynek przy ówczesnej ulicy Poznańskiej 141 b. oraz milion złotych w gotówce na jego adaptację. Ten budynek, to obecna siedziba główna uczelni, a aktualny adres Akademicka 14. Budynek, którego dotyczy dzisiejsza uchwała sejmiku to bliźniaczy biurowiec stojący obok tego pierwszego. Mieści się w nim m.in. Wojewódzkie Biuro Planowania Przestrzennego stąd potoczna nazwa „budynek geodezji”. Nieruchomość w ok. 1/3 należy do Skarbu Państwa, a w 2/3 do samorządu województwa podlaskiego. Władze województwa podlaskiego zdecydowały o nieodpłatnym przekazaniu na rzecz łomżyńskiej „państwówki” swojej części nieruchomości z zaznaczeniem, że uczelnia nie może tu prowadzić jakiejkolwiek działalności gospodarczej. Stefan Krajewski, członek zarządu województwa szacuje, że wartość samorządowego „podarunku” dla PWSIiP wynosi ok. 800 tys. zł, choć jak zaznacza przy tego darowiznach, nie musi ona być wyliczana przez biegłych.  
– Bardzo cieszy nas decyzja samorządu województwa – mówi rektor PWSIiP dr hab. Dariusz Surowik. - Obiekt znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie uczelni, jej podstawowego zaplecza naukowego, co stwarza nam naturalną możliwość powiększenia kampusu, zaspokoi także nasze potrzeby lokalowe związane między innymi z rozwojem jednostek naukowo-dydaktycznych. 
Rektor dziękując za darowiznę, dziękuje też  za zaangażowanie w tej sprawie Stefanowi Krajewskiemu, który jest radnym sejmiku, członkiem zarządu województwa oraz członkiem Konwentu PWSIiP. 

Warto dodać, że w 2010 roku samorząd województwa podlaskiego przekazał na rzecz łomżyńskiej PWSIiP Szkołę Policealną Ochrony Zdrowia w Łomży wraz z jej nieruchomościami przy ul. Wiejskiej. Powstał tu Akademicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, w którym funkcjonują Akademicka Szkoła Policealna, Akademicka Szkoła Policealna dla Dorosłych, Liceum Mistrzostwa Sportowego oraz od bieżącego roku akademickiego dedykowane studentom pielęgniarstwa nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę