Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Długie wakacje się kończą

Tegoroczne wakacje to 72 dni wolnego, ale niestety kończą się. W poniedziałek rusza nowy rok szkolny 2018/2019. W Łomży zacznie go ok. 9000 uczniów w miejskich szkołach i ok. 2000 przedszkolaków. Będzie to rok szczególny - ostatni z gimnazjali i pierwszy z egzaminem ósmoklasisty. Oto kalendarz szkolny na najbliższe 10 miesięcy.

W poniedziałek, 3. września 2018 r., formalnie rozpocznie się nauka w szkołach. Tego dnia uczniowie przyjdą do szkół, ale tylko na rozpoczęcie, bo zwykłych lekcji nikt robił nie będzie. Te zaczną się od następnego dnia. Pierwsze dłuższe wolne będzie związane z dniem wszystkich świętych 1. listopada – to akurat będzie czwartek...
Na następną przerwę trzeba będzie poczekać do Bożego Narodzenia. Ostatni raz uczniowie pójdą do szkoły 21. grudnia (w piątek), a po zimowa przerwa świąteczna wrócą do nauki 2. stycznia 2018 roku w środę.
Tym razem długo w szkole nie będą, bo ferie zimowe w województwie podlaskim (i warmińsko-mazurskim) zostały wyznaczone od 21. stycznia do 3. lutego 2019 r.
Kolejne przerwy związane będą z kwietniowymi egzaminami. Od 10 do 12 kwietnia przeprowadzony będzie ostatni w Polsce egzamin gimnazjalny, a 15 i 16 kwietnia pierwszy egzamin ósmoklasisty. Wyniki obu będą miały duże znaczenie bo zarówno kończący gimnazja jak i ósme klasy szkół podstawowych pójdą razem do szkół średnich.
Kolejna przerwa dla wszystkich związana będzie ze świętami Wielkiej Nocy od 18. kwietnia (czwartek) do 23. kwietnia 2019 r.
W maju – po klasycznym długim weekendzie od 1. maja, który będzie w środę, a więc wolne będzie do niedzieli 5. maja – rozpoczną się matury. Zdawanie egzaminu dojrzałości zaczyna się 6 maja (poniedziałek) o godz. 9. egzaminem pisemnym z języka polskiego, następnego dnia będzie matematyka, a kolejnego angielski. Maturalny maraton potrwa niemal do końca maja, a następne dłuższe wolne to już wakacje. Formalnie koniec tego roku szkolnego będzie w piątek 21. czerwca, ale wolne będzie już dzień wcześniej bo 20. czerwca wypada Boże Ciało, a więc dzień ustawowo wolny nie tylko w szkołach.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę