Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Wakacyjne remonty znowu przedłużają się na rok szkolny

Główne zdjęcie
1 LO, ul. Bernatowicza

W czterech przedszkolach, trzech szkołach podstawowych oraz dwóch szkołach średnich w Łomży odbywają się, lub mają dopiero się zacząć, remonty wakacyjne, kiedy nauczyciele i uczniowie mają wolne. Na dziewięć remontowanych placówek w trzech: I LO przy ul. Bernatowicza, „Wecie” przy ul. Konwy i w SP nr 7 przy ul. Mickiewicza, planowane terminy zakończenia prac przy elewacjach ustalono na koniec października. W „Jedynce” kapitalny remont kuchni, być może, skończy się w połowie września. W przedszkolu nr 1 nie podpisano umowy, a w PP 2 nie ma pozwolenia budowy. W sumie z kasy miasta na remonty zaczęte i niezaczęte ma być wydatkowane ok. 3 mln 920 tys. zł.

Na swoje 400-lecie w 2014 roku I LO nie doczekało się długo wyczekiwanej renowacji elewacji na zabytkowym gmachu sprzed ponad 100 lat. Jednak po 4 latach Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 będzie miał odnowioną ścianę budynku od ulicy Feliksa Bernatowicza. - Zakres prac obejmuje skucie starego tynku i wykonanie nowego, wykonanie nowych obróbek blacharskich okien i rur spustowych oraz wymianę instalacji odgromowej – informuje insp. Łukasz Czech z łomżyńskiego ratusza. Kwota przeznaczona na remont to ponad 605 tys. zł. Planowany termin 31. października.

Ocieplanie budynku Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących również ma odbywać się z robotami towarzyszącymi do końca października. Zakres prac obejmuje ściany zewnętrzne i stropodach, wymianę instalacji odgromowej i okienek piwnicznych, izolację ścian w piwnicach. Na realizację zadania, na które „Weta” czekała lata, przeznaczono z budżetu miasta ponad 684 tys. zł.

Z końcem października, być może, zakończy się ocieplanie ścian zewnętrznych budynku Szkoły Podstawowej nr 7, wymiana drzwi wejściowych i instalacji odgromowej oraz izolację ścian piwnic. Kwota budżetowa, przeznaczona na wakacyjny i powakacyjny remont, wynosi ponad 577 tys. zł.

Modernizacja pionu żywieniowego i zakup wyposażenia z infrastrukturą do SP 1 będzie kosztować ponad 1 mln 205 tys. zł. Powstaną nowe okładziny ścienne i podłogowe, pomalowane będą ściany i sufity, wykonane zaplecze sanitarne z wymianą instalacji sanitarnej i stolarki drzwiowej. Może to zająć czas budowlańcom i technikom instalatorom i serwisantom sprzętu aż do połowy września. 

Nie wiadomo, kiedy ruszą prace remontowe w dwóch przedszkolach. W PP nr 1 przy Wyzwolenia mają być: wymiana instalacji elektrycznej i oświetleniowej pomieszczeń parteru, prace malarskie, remont dwóch łazienek zaplecza kuchennego, wymiana okładzin ściennych i posadzek pomieszczeń  zaplecza żywieniowego i część drzwi. Kwota przeznaczona na wykonanie zadania to ponad 184 tys. zł. W przetargu na wyłonienie wykonawcy wpłynęła tylko jedna oferta, więc nie podpisano jeszcze umowy. Z kolei w PP nr 2 dopiero trwa procedura uzyskania pozwolenia na budowę pomieszczenia gospodarczego i rozbudowę drogi wjazdowej. Mają być wyburzone stare budynki na odpady stałe i gospodarcze, w to miejsce powstanie nowy budynek gospodarczy. Kwota na to - ponad 208. tys. zł.

Przed końcem wakacji może dobiegnie końca remont w SP nr 10 przy Niemcewicza: modernizacja sal dydaktycznych, instalacji elektrycznej i oświetlenia, malowanie ścian i sufitów po elektrykach, wymiana drzwi wejściowych do sal. Budżetowa kwota przeznaczona na remont to prawie 74 tys. zł.

Jak wszystko dobrze pójdzie, w Przedszkolu Publicznym nr 4 za tydzień będzie nowa instalacja c.o. i instalacja wodna w piwnicach budynku, kosztem ponad 220 tys. zł, również na prace budowlane. Do końca sierpnia może sfinalizować się w PP 9 remont 3 łazienek, z wymianą glazury na ścianach i podłogach, malowaniem ścian, wymianą instalacji wodnej i c.o. oraz wstawieniem kabin wc. Jest na to 75 tys. zł i do tego ponad 85 tys. zł na budowę ciągu pieszo-jezdnego z placem manewrowym. - Ponadto trwają prace konserwacyjne w pomieszczeniach szkolnych – podsumowuje insp. Czech.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę