Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Łomżyński kabaret ze Smile

Główne zdjęcie
Kabaret Smile

Kabarety wystąpią w najbliższą niedzielę na łomżyńskim Starym Rynku. Wieczór kabaretowy zorganizowały władze miasta. Wykonawcy - K2 oraz Smile - za trwający łącznie 2,5 godziny występ zainkasują ponad 36 tysięcy złotych, z czego aż 28 tysięcy otrzyma kabaret Smile. W repertuarze ma skecze z Łomżą, bardziej egzotyczną niż Malediwy i ze skorumpowanym lekarzem erotomanem-pedofilem.

Przed laty w Łomży była ŁOWIECZKA, czyli ŁOmżyńskie WIECZory KAbaretowe, które organizował MDK-DŚT. Na Starym Rynku występowały zarówno gwiazdy, jak Jurki czy Limo Abelarda Gizy oraz młodsze kabarety, a wartością dodaną były koncerty łomżyńskich artystów. W roku 2010 siedem imprez ŁOWIECZKA, od końca lipca do początku września, kosztowało około 50 tysięcy złotych. W tym roku jedna impreza z udziałem dwóch kabaretów: lubelskiego Smile i K2 z Zielonej Góry tylko na honoraria dla artystów pochłonie ponad 36 tysięcy złotych. Gros pieniędzy - 28 tysięcy 290 złotych - zainkasują kabareciarze grupy Smile. To nawet więcej niż zarobili ci z Łowcy.B, za poprowadzenie w czerwcu przez dwa dni imprez z okazji Wielkiego Jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Łomżyńska improwizacja wyszła im... żenująco, a żarty z niepełnosprawnego były wręcz niesmaczne. Smile związki z Łomżą ma inne. W skeczu „Prowokacja” agenci robią obławę na skorumpowanego lekarza – jak dowiadujemy się na końcu – erotomana i pedofila z Łomży... Smile Łomżę umieścił także w m.in. w skeczu „Marilyn Manson”. Tu Łomża, obok Zambrowa, jest czymś bardziej egzotycznym niż Malediwy. Można było wybrać np. Wąchock, ale ostatnimi laty to nasze miasto staje się takim przykładem pośmiewiska. Nie wiadomo kiedy dokładnie to się zaczęło, bo nasze miasto pojawiało się już wcześniej np. w filmach Stanisława Barei, a jedna fotografia artysty na Facebooku z kibla w Filharmonii Miasta Ł. kilka laty temu wywołała zainteresowanie „plotków” w całym kraju. Dla kabareciarzy przyjazd do Łomży może być nawet swego rodzaju nobilitacją. Zmierzyć się na Starym Rynku z ludźmi, którzy wykopali z niego na kilka godzin maszt z flagą Unii Europejskiej to nie lada wyzwanie... 
Smile, czyli Andrzej Mierzejewski, Paweł Szwajgier i Michał Kincel, wystąpią na Starym Rynku w niedzielę późnym wieczorem. Mają zaprezentować program „To się nadaje do kabaretu”, który kilka godzin wcześniej wykonają w Ełku podczas 24. Mazurskiego Lata Kabaretowego. 

Wcześniej – od godz. 18.30 - wystąpi kabaret K2. Będzie to pierwszy ich występ w Łomży, chociaż Bartosz Klauzinski pojawił się już tutaj w składzie formacji Babeczki z Rodzynkiem. Na Starym Rynku wystąpi z Michałem Zenknerem i wspierającą ich od niedawna Dominiką Najdek. K2 ma również w programie skecze z łomżyńskimi podtekstami. I chociaż kolejowe połączenia pasażerskie u nas to dawna historia w „Ostatnim pociągu do Łomży” kabareciarze przedstawiają miasto w bardzo pozytywnym świetle. Tylko szkoda, że poczynania władz i partii politycznych, ogarniętych gorączką upalnego lata i jesiennych wyborów samorządowych, nie idą w tym samym kierunku. Coraz częściej możemy mieć wrażenie, że w Łomży pomiędzy światem polityki a kabaretem można postawić znak równości. 

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę