Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Wniosek o 300+

Od 1 sierpnia można składać papierowe wnioski o wypłatę z rządowego programu „Dobry Start” 300 zł wyprawki szkolnej. W Łomży przyjmuje jej Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego przy ul. Polnej 16. Wnioski można też składać elektronicznie, w lipcu w mieście złożono 1858 wniosków i – jak podaje ratusz – dotychczas wypłacono niemal pół miliona złotych.

Wyprawka szkolna w wysokości 300 zł przyznawana jest na wnioski dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny do ukończenia 20 roku życia (24 lat w przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole). Program nie obejmuje dzieci przedszkolnych, także tych realizujących obowiązkowe przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, ani w tzw. „zerówce” prowadzonej w szkole. Nie obejmuje także studentów, uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych.
Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.
Wnioski o wypłatę świadczenia są przyjmowane i realizowane przez te same instytucje, które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. W Łomży wnioski przyjmowane są w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia ul. Polna 16 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30- 15:30 Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada, bo w przeciwnym razie świadczenie przepada. 
Zgodnie z zapewnieniami w przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia. 
Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” –  można składać także online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną

W załączniku publikujemy papierowy wniosek o 300+, który można wydrukować, wypełnić i dostarczyć do WSSiZ UM Łomża przy ul. Polnej 16.

Załączniki


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę