Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Z Wety do ratusza. Nowy naczelnik oświaty

Główne zdjęcie
Paweł Piwowarski

Paweł Piwowarski, dotychczasowy zastępca dyrektora w łomżyńskim Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7, zostanie nowym naczelnikiem Wydziału Edukacji – podał we wtorkowe popołudnie Urząd Miejski w Łomży. Nowy naczelnik sprawami miejskiej oświaty pokieruje od 1. października, gdy z pracy odejdzie Andrzej Piechociński, który po 10 latach pracy na tym stanowisku, na początku czerwca złożył wypowiedzenie z pracy. Mówił nam, że bezpośrednią przyczyną było odrzucenie przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego projektów naprawy finansów i organizacji łomżyńskiego szkolnictwa.

Paweł Piwowarski, który ma zastąpić Piechocińskiego na stanowisku naczelnika wydziału, zdaniem komisji konkursowej, którą prezydent Łomży powołał do wyłonienia najlepszego z czterech zgłoszonych kandydatów, podczas rozmowy kwalifikacyjnej „wykazał się najlepszą znajomością zagadnień i przepisów” niezbędnych do realizacji zadań na stanowisku Naczelnika Wydziału Edukacji, a „doświadczenie zawodowe oraz wiedza z zakresu funkcjonowania oświaty w pełni kwalifikują go na to stanowisko”.

Piwowarski  ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od 37 lat mieszka w Łomży. Pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w miejscowości Pluty w gminie Jedwabne, Szkole Podstawowej nr 3 i Publicznym Gimnazjum nr 3 w Łomży, a d 10 lat jest zastępcą dyrektora w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży, gdzie m.in. był nauczycielem wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa. 
Ratusz podał także, że Piwowarski był również dyrektorem Studium Ratownictwa Medycznego TWP oraz odpowiadał za wychowanie fizyczne i organizację obozów kondycyjnych dla studentów w Wyższej Szkole Ochrony Zdrowia TWP w Łomży. 

Dotychczasowy naczelnik wydziału oświaty Andrzej Piechociński swoją rezygnację z pracy na stanowisku naczelnika wydziału złożył w czerwcu, kilka dni po odwołaniu przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego odpowiedzialnej za oświatę wiceprezydent Agnieszki Muzyk. Oboje pokłócili się po trzech i pół roku wspólnych rządów o to, kto ma być kandydatem PIS na prezydenta Łomży w jesiennych wyborach samorządowych. Ostatecznie władze centralne partii zdecydowały, że będzie nim Muzyk, a nie Chrzanowski. 
Nim Piechociński złożył rezygnację prezydent Chrzanowski zasugerował, że w wydziale doszło do nieprawidłowości. Miały one wystąpić z  przy rozliczeniu środków między miastem a stowarzyszeniem „Edukator”. Wraz z końcem 2017 roku minął termin, w którym miasto mogło domagać się od „Edukatora” zwrotu ok. 600 tys. zł wypłacanych w 2012 rok. Decyzję o przedawnieniu roszczeń podpisała ówczesna wiceprezydent Agnieszka Muzyk. Prezydent Chrzanowski już po jej nominowaniu przez PiS na kandydata na nowego prezydenta miasta, sugerował jej zaniedbanie i winę. Sprawę, po publikacji przez nas wywiadu z naczelnikiem Piechocińskim (zobacz: Poszło o pieniądze?) ma wyjaśnić Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej, która powołała speckomisję. Oczekuje się, że jej stanowisko poznamy jeszcze w wakacje. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę