Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

W Podlaskiem wciąż trwa szacowanie strat po suszy

Prawie 50 tysięcy wniosków złożyli podlascy rolnicy, których uprawy ucierpiały przez suszę. We wszystkich 118 podlaskich gminach nadal pracują komisje szacujące straty. Odwiedziły już one 90 procent zgłoszonych gospodarstw.

 

- Największe szkody i nieodwracalne skutki są w zbożach - mówi zastępca dyrektora Wydziału Rolnictwa i Środowiska w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim Alicja Anuszkiewicz i dodaje: "największe widzimy szkody sięgające 80-90 procent w zbożach jarych, nieco lepiej - na poziomie 50 - 60 procent wygląda to w zbożach ozimych; w przypadku zbóż jarych, jak zaczęły wschodzić, to zaczęły przysychać i słoma wynosi 10 centymetrów".

Po przeanalizowaniu protokołów, które sporządzają komisje, rolnicy będą mogli ubiegać się o pomoc. Poprzednio susza w województwie podlaskim była w 2015 roku. Sporządzono wtedy prawie 35 tysięcy protokołów z szacowania szkód, teraz - około 15 tysięcy więcej.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę