Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Czterech chętnych na naczelnika

- W konkursie na stanowisko naczelnika Wydziału Oświaty wpłynęły do Urzędu Miejskiego w Łomży 4 oferty – podaje Grzegorz Daniluk zaznaczając, że komisja, która miałaby ocenić kandydatów i wskazać najlepszego nie jest jeszcze powołana. Nowy naczelnik poszukiwany jest po tym, gdy dotychczasowy Andrzej Piechociński, po 10 latach pracy, na początku czerwca złożył wypowiedzenie z pracy.

Przypomnijmy Piechociński złożył wypowiedzenie zaledwie kilka dni po  tym jak prezydent Mariusz Chrzanowski niespodziewanie odwołał odpowiedzialną za oświatę wiceprezydent Agnieszkę Muzyk. Była ona wówczas jego bezpośrednim rywalem w walce o nominację PiS na kandydata na prezydenta Łomży. Ostatecznie Chrzanowski tę batalię przegrał miesiąc później, gdy Komitet Polityczny PiS orzekł, że to Agnieszka Muzyk, a nie Mariusz Chrzanowski będzie kandydatem partii na prezydenta miasta w jesiennych wyborach samorządowych.

Polityka i pieniądze
Piechociński swoją rezygnację złożył kilka dni po odwołaniu wiceprezydent Muzyk. Mówił nam, że bezpośrednią przyczyną było odrzucenie przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego projektów naprawy finansów i organizacji łomżyńskiego szkolnictwa. Wcześniej prezydent zasugerował, że w wydziale doszło do nieprawidłowości. Miały one mieć związek z  przy rozliczeniu środków między miastem a stowarzyszeniem „Edukator”. Wraz z końcem 2017 roku minął termin, w którym miasto mogło domagać się od „Edukatora” zwrotu środków wypłacanych w 2012 rok. Chodziło o kwotę rzędu 600 – 700 tys. zł. Sprawę po publikacji przez nas wywiadu z naczelnikiem Piechocińskim (zobacz: Poszło o pieniądze?) ma wyjaśnić Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej. Decyzję o przedawnieniu roszczeń podpisała ówczesna wiceprezydent Agnieszka Muzyk. Prezydent Chrzanowski już po jej nominowaniu przez PiS na kandydata na nowego prezydenta miasta, sugerował jej zaniedbanie i winę.

W oczekiwaniu na komisję
Nowy naczelnik wydziału oświaty ma pojawić się 1 października, bo dopiero 30 września kończy się trzymiesięczny okres wypowiedzenia złożonego przez naczelnika Andrzeja Piechocińskiego, który, w przeciwieństwie do wiceprezydent Muzyk, nie został zwolniony przez prezydenta ze świadczenia pracy. 
Kto będzie nowym naczelnikiem tego jeszcze nie wiadomo. Kandydaci mogli się zgłaszać do 3 lipca. Do Urzędu Miejskiego wpłynęły oferty od czterech osób. Na razie nawet nie wiadomo czy wszyscy chętni spełniają wymagania formalne. Komisja, która ma przeglądać zgłoszenia i po przeprowadzonej procedurze naboru wskazać prezydentowi najlepszego kandydata na nowego naczelnika nie została jeszcze powołana. 
- Prezydent powoła ją w najbliższym czasie – zapowiada Daniluk.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę