Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Można występować po 300 zł na wyprawkę szkolną

Od 1 lipca można już ubiegać się o wyprawkę szkolną 300 zł w ramach rządowego programu „Dobry Start”. Na razie jeszcze online, przez stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz bankowość elektroniczną. Od sierpnia rozpocznie się nabór drogą tradycyjną. W Łomży wnioski będą przyjmowane w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia przy ul. Polnej. Aby pieniądze otrzymać wnioski elektronicznie lub papierowo trzeba złożyć przed końcem listopada.

Świadczenie w ramach rządowego programu "Dobry Start" przysługuje rodzicom uczniów do ukończenia 20. roku życia oraz dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej, uczących się w szkole do 24. roku życia. Wsparciem zostaną objęte także dzieci wychowujące się w rodzinach zastępczych, domach dziecka czy placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Wyprawka będzie przyznawana niezależnie od dochodu, raz w roku, przed rozpoczęciem szkoły. Warunkiem uzyskania pomocy finansowej jest złożenie wniosku do końca listopada. Trzeba jednak pamiętać, że od momentu jego złożenia a otrzymania środków mogą upłynąć dwa miesiące.

Wnioski drogą online można składać przez stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową). W Łomży będą one przyjmowane w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego przy ul. Polnej 16, podobnie jak ma  to miejsce w przypadku świadczenia wychowawczego w ramach programu „500 plus” (od 1 lipca można też  już składać wnioski online na nowy okres świadczeniowy). Szacuje się, że z programu "Dobry Start" skorzysta około 4,6 mln dzieci w całym kraju.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę