Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

72 dni wolnego... i znowu do szkoły

Główne zdjęcie
fot. MEN

Rozpoczynają się długo wyczekiwane wakacje, a ministerstwo edukacji ogłosiło kalendarz roku szkolnego 2018/2019. Póki co są w nim jeszcze luki – np. nie ma terminów egzaminów ósmoklasisty, gimnazjalisty czy matur, ale wiadomo kiedy rok szkolny się skończy i kiedy będą ferie zimowe dla uczniów z regionu.

Nowy rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się w poniedziałek 3. września 2018 r. 
Pierwsze dłuższe wolne będzie związane z dniem wszystkich świętych 1. listopada – to akurat będzie czwartek... 
Na następną przerwę trzeba będzie poczekać do Bożego Narodzenia. Ostatni raz uczniowie pójdą do szkoły 21. grudnia (w piątek), a po zimowa przerwa świąteczna wrócą do nauki 2. stycznia 2018 roku w środę. 
Tym razem długo w szkole nie będą, bo ferie zimowe w województwie podlaskim (i warmińsko-mazurskim) zostały wyznaczone od 21. stycznia do 3. lutego 2019 r. 
Kolejna przerwa związana będzie ze świętami Wielkiej Nocy od 18. kwietnia (czwartek) do 23. kwietnia 2019 r. 
W kwietniu będzie w szkołach wolne w związku z pierwszym w historii egzaminem ósmoklasisty i ostatnim gimnazjalnym. Ich terminy mają być podane po wakacjach. A w maju – po klasycznym długim weekendzie od 1. maja, który będzie w środę, a więc wolne będzie do niedzieli 5. maja – rozpoczną się matury.
Koleje dłuższe wolne to już... wakacje. Formalnie koniec następnego roku szkolnego będzie w piątek 21. czerwca, ale wolne będzie już dzień wcześniej bo 20 czerwca wypada Boże Ciało.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę