Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Współpraca z ważnym Uniwersytetem

Główne zdjęcie
od prawej prof. Wil Bakirov, dr hab. Dariusz Surowik, dr hab. Krystyna Leszczewska i dr Sylwia Jaskuła-Korporowicz (Fot. Jacek Bochenko)

– Cieszymy się z nawiązania bliskiej relacji z uczelnią o ponad dwustuletniej tradycji, która znajduje się w pierwszej pięćsetce Listy Szanghajskiej – mówił dr hab. Dariusz Surowik, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży po podpisaniu umowy o współpracy z Charkowskim Uniwersytetem Narodowym im. Wasyla Karazina. – Liczę, że za umową pójdą wkrótce konkretne działania. Atutem waszej uczelni jest nowoczesność oraz praktyczny wymiar kształcenia – dodawał prof. Vil Bakirov, rektor Charkowskiego Uniwersytetu Narodowego im. W. Karazina.

Charkowski Uniwersytet Narodowy został założony w 1804 roku. W Akademicki Rankingu Uniwersytetów Świata (ang. Academic Ranking of World Universities), czyli tzw. Liście Szanghajskiej, znalazł się w roku 2017 w pierwszej pięćsetce. Podpisana w poniedziałek w Łomży umowa o współpracy pomiędzy tym Uniwersytet a łomżyńską PWSIiP dotyczy m.in. wymiany doświadczeń kadry akademickiej, wspólnego prowadzenia badań, organizacji dwustronnych konferencji i innych spotkań o charakterze naukowym, wymiany międzynarodowej studentów i nauczycieli akademickich w ramach programu Erasmus+ (działanie KA107). Uczelnie mogą zawierać między sobą także tak zwane robocze programy, zawierające harmonogram konkretnych działań i wzajemnych zobowiązań. Podkreślano, że współpraca pomiędzy naukowcami z Polski i Ukrainy był codziennością już wcześniej, a umowa jedynie forlanie ją finalizuje. 
Jutro w łomżyńskiej „państwówce” odbędzie się międzynarodowa konferencja „Człowiek i organizacje w świecie hybrydalnym”. Uczestniczyć w niej będą prelegenci z Polski i Ukrainy, przedstawiciele kilkunastu ośrodków naukowych. Gościem specjalnym będzie Dyrektor Narodowego Centrum Kultury dr hab. Rafał Wiśniewski.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę