Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Naczelnik oświaty Piechociński złożył wypowiedzenie

Główne zdjęcie
Dr Agnieszka Muzyk była wiceprezydent Łomży i Andrzej Piechociński, naczelnik wydziału oświaty, który złożył wypowiedzenie z pracy

Kilka dni po zwolnieniu wiceprezydent Łomży Agnieszki Muzyk, prezydent Mariusz Chrzanowski otrzymał wypowiedzenie, jakie złożył kierujący od 10 lat wydziałem edukacji Urzędu Miejskiego w Łomży Andrzej Piechociński (lat 58). Politolog, związany z łomżyńską oświatą od dziesiątków lat, nie udziela informacji ani komentarzy – bo takie prawo prezydent odebrał wszystkim naczelnikom.

Andrzej Piechociński
Andrzej Piechociński

Andrzej Piechociński łomżyńskim wydziałem oświaty kierował od 2008 r. Wcześniej przez 6 lat był zastępcą dyrektora w Zespole Szkół Weterynaryjnych; jeszcze wcześniej – zastępcą kierownika ds. organizacji w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Pracował do 1999 roku - gdy zostało zlikwidowane przez reformę administracyjną województwo łomżyńskie - jako dyrektor wydziału organizacji, kadr i spraw socjalnych Kuratorium Oświaty. Ma w swej karierze zawodowej pierwsze doświadczenia z pracy w Szkole Podstawowej w Pniewie i nauczyciela WOS w I LO w Łomży. Do emerytury zostało mu około 7 lat.

Biuro prasowe ratusza nie odbierało telefonu od rana do godziny 15.30 w poniedziałek, a prezydent był – jak przekazano - osobiście zajęty przygotowaniami do uroczystości 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Bez woli włodarza albo inspektora Łukasza Czecha – na urlopie - nikt w ratuszu oficjalnie nawet nie potwierdza informacji o niespodziewanej rezygnacji z pracy naczelnika wydziału edukacji, jednego z najlepiej orientujących się w stanie oświaty, pod względem organizacyjnym, prawnym, personalnym i finansowym. 
Według nieoficjalnych informacji naczelnik Piechociński wypowiedzenie z pracy złożył w ostatni piątek. Tydzień wcześniej prezydent równie niespodziewanie zwolnił swoją wieloletnią pierwszą zastępcę Agnieszkę Muzyk, która odpowiadała m.in. za oświatę, kulturę, sprawy społeczne i przygotowanie jubileuszu 600-lecia Łomży. 
Złożenie przez Piechocińskiego wypowiedzenia o tyle zaskakuje, że naczelnik radził sobie w roli dyrygującego zmianami, awansami i odejściami urzędników i pracowników od 2008 r., czyli drugiej kadencji prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego i następnego po nim w latach 2010 – 2014 prezydenta Mieczysława Czerniawskiego. 
Okres 3-miesięcznego wypowiedzenia teoretycznie powinien dawać Piechocińskiemu, a przede wszystkim prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu, możliwość w miarę bezproblemowego zamknięcia spraw bieżącego roku szkolnego i przygotowania placówek od burs i przedszkoli po licea i technika do nowego roku szkolnego 2018 / 2019. 
Co będzie dalej? Nikt nie wie!

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę