Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Studenci PWSIiP zapraszają na Juwenalia 2018 w Łomży

Goście z pięciu krajów, turniej piłki nożnej, wybory piękności dziewczęcych, koncerty, otwarty dla każdego chętnego wielki test wiedzy o Łomży, turnieje gier komputerowych FIFA i Counter Strike, walki robotów – oto atrakcje, jakie przygotowali na święto studenckiej młodości, radości i beztroski na pierwszy tydzień czerwca żacy z Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Przewodniczącą samorządu Milena Surgiewicz, pielegniarka, zapowiedziała, że żacy wezmą miasto we władanie od niedzieli, 3. czerwca, do soboty, 9. czerwca. Juwenalia kosztują ponad 100 tysięcy złotych: jedną czwartą funduje PWSIiP, 25 tys. zł z kasy miejskiej, 7 000 zł z Urzędu Marszałkowskiego, reszta pieniędzy od sponsorów.

Milena Surgiewicz
Milena Surgiewicz
Prorektor dr Dariusz Perło i dr inż. Tomasz Kuźmierowski
Prorektor dr Dariusz Perło i dr inż. Tomasz Kuźmierowski

Z okazji czerwcowych juwenaliów studenci zwołali konferencję w bibliotece. Dziennikarzy powitał w imieniu społeczności uczelni przy ul. Akademickiej jej prorektor i ekonomista dr Dariusz Perło. Znakiem rozpoznawczym PWSIiP jest bogaty program współpracy naukowej i wymiany studentów w ramach Erasmusa, stąd zaproszenie do Łomży 16 przedstawicieli uczelni z 5 krajów: Hiszpanii, Finlandii, Litwy, Białorusi i Turcji na staff week, tydzień kadry naukowej, połączony z warsztatami i wykładami obcokrajowców dla żaków trzech wydziałów uczelni.
Studentka Klaudia Kuligowska poinformowała, że w niedzielę, 3. czerwca, odbędzie się turniej charytatywny piłki nożnej na rehabilitację 5-letniego chorego chłopca, który urodził się w 40. tygodniu ciąży. Rozgrywkom od godziny 9. na Orliku przy Katyńskiej towarzyszyć będą występy grup Moment i Alfa Boys. Studentki prawa pozyskały do licytacji, m.in. koszulkę Sławomira. 
Milena Surgiewicz zaprosiła na poniedziałek do Galerii Veneda. O godzinie 17. żacy odbiorą klucze do bram Łomży od prezydenta, po czym zacznie się wybieranie najpiękniejszej i najwdzięczniejszej z dziewcząt. We wtorek 5. czerwca od godz. 15. na Starym Rynku Elite Strefa Kobiet poprowadzi maraton zumby i festiwal kolorów Holi Day. Na środę 6. czerwca zaplanowano rozgrywki FIFA 2018 i Counter Strike (rejestracja uczestników od godz. 8.30, ul. Akademicka 14, sala 213). 

Od testu o Łomży do koncertu Eneja

Opiekun samorządu studenckiego Sebastian Chrzanowski ogłosił, że  czwartek, 7. czerwca, zacznie się wielki test wiedzy o Łomży. Każdy chętny może się zgłosić od godz. 12. do auli przy Akademickiej 14., ażeby zmierzyć się z pytaniami, które układali członkowie komitetu naukowego pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Sychowicza, autora i redaktora zbiorowej monografii Łomży. Start o godzinie 13. Tego samego dnia w auli przy Akademickiej 1 o godz. 18. ogólnopolski konkurs miss uczelni zawodowych – barw Łomży będą bronić Natalia Gawek i Monika Mazur.
W piątkowy wieczór, 8. czerwca, od godz. 18. seria koncertów muzyki różnorodnej stylistycznie: 18. - OWEN, 18.50 -  Veegas, 19.50 - Studio Tańca B.K. Step, 20. - przekazanie kluczy miasta, 20.20 -  Enej, 22. - Quebonafide, 23.10 – Smolasty, 23.50  - Top Girls.
Juwenalia PWSIiP zostaną urozmaicone przez przedsięwzięcie o nazwie RoboExe, koordynowane przez dr. inż. Tomasza Kuźmierowskiego. Składają się na nie cztery moduły: trzygodzinny konkurs praktycznego programowania dla studentów i uczniów, walki i wyścigi robotów, gry komputerowe w fazie rozstrzygającej o zwycięstwie oraz tor dla modeli samochodów, sterowanych radiowo. To wszystko w PWSIiP w połączeniu z piknikiem rodzinnym w sobotę, 9. czerwca, od godz. 8. rano.
Ponadto PWSIiP bierze udział w Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki. 5. i 7. czerwca uczelnia otwiera laboratoria i sale dydaktyczne, zapraszając dzieci, młodzież i dorosłych. Wykładowcy i studenci „Państwówki” przygotowali ponad 50 wydarzeń, do udziału w których zaprasza rzeczniczka PWSIiP Jolanta Święszkowska, podając link do listy: www.podlaskifestiwal.pl  

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę