Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Spadek uczelni

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zajęła 8 miejsce w najnowszym rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych miesięcznika Perspektywy. To spadek w stosunku do ubiegłego roku, gdy PWSIiP wskoczyła na podium. Także Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży ma słabsze wyniki niż przed rokiem.

Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Politechnika Warszawska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie to pięć najlepszych polskich uczelni według najnowszego rankingu miesięcznika „Perspektywy”. Ranking Perspektyw uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał naukowy, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie. Czyni to z niego jeden z najbardziej rozbudowanych rankingów edukacyjnych na świecie. Jest też jednym z czterech, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości. Jego metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk.. 
Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2018 to w istocie cztery rankingi: Uczelni Akademickich - obejmujący wszystkie szkoły wyższe (z wyjątkiem uczelni artystycznych) posiadające uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora; Uczelni Niepublicznych - obejmujący niepubliczne szkoły wyższe posiadające uprawnienia do kształcenia co najmniej na poziomie magistra;
Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych - obejmujący uczelnie zawodowe posiadające uprawnienia do kształcenia na poziomie magistra lub licencjata (inżyniera). Jest też osobny Ranking Kierunków Studiów

W rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych, obejmujący 34 uczelnie,  notowana jest też Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W tym roku uczelnia zdobył 76,6 pkt. co przełożyło się na 8 miejsce w zestawieniu. To spadek w stosunku do poprzednich edycji rankingów. Przed rokiem PWSIiP była 3., a dwa lata temu 5. 

W rankingu  Uczelni Niepublicznych notowana jest Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży. Przed rokiem była 41, a teraz zdobywając 27,9 pkt. zajęła 45. miejsce. 

zobacz: Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2018

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę