Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 lipca 2024 napisz DONOS@

„Nauka scala”

Trzy miasta, prawie 600 imprez. W czerwcu także w Łomży odbędzie się XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. W organizację tegorocznej edycji włączyło się 14 szkół wyższych a także instytucje edukacyjne, artystyczne i sportowe oraz samorządy Białegostoku, Łomży i Suwałk.

z mikrofonem dr Dariusz Perło, Prorektor ds. Dydaktyki i Spraw Studenckich PWSIiP
z mikrofonem dr Dariusz Perło, Prorektor ds. Dydaktyki i Spraw Studenckich PWSIiP

Koordynatorem XVI PFNiS jest Politechnika Białostocka.
- Pod hasłem „Nauka scala” chcemy zjednoczyć twórców nauki i sztuki oraz jej odbiorców -  mówił prof. Andrzej Sikorski, Prorektor ds. Nauki Politechniki Białostockiej. - Dzięki aktywnej współpracy z prezydentami Białegostoku, Łomży i Suwałk tegoroczny Festiwal obejmie te trzy miasta. Naszymi partnerami zostały Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach oraz Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży - obie uczelnie wspólnie z władzami samorządowymi przygotowują po kilkadziesiąt wydarzeń festiwalowych w każdym z miast.
XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki rozpocznie się 4 czerwca w południe uroczystą galą i wykładem na Politechnice Białostockiej. 5 czerwca przeniesie się do Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości przy ul. Akademickiej 1 w Łomży. 
- W nowoczesnym budynku Wydziału Informatyki i Nauki o Żywności oferujemy edukację praktyczną i takie będą nasze prezentacje - zaprasza dr Dariusz Perło, Prorektor ds. Dydaktyki i Spraw Studenckich PWSIiP: - Wspólnie z uczelniami przygotowaliśmy około 50 prezentacji, wśród nich np. pokaz produkcji chrupek kukurydzianych. Zapraszamy też nas specjalne warsztaty przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik.  
W ramach Festiwalu 7 i 8 czerwca uczelnie otworzą dla wszystkich chętnych swoje pracownie, laboratoria i sale wykładowe otworzą. Do wyboru w województwie jest prawie 400 wykładów, warsztatów, koncertów i różnych wydarzeń.
Dorota Sawicka, rzecznik prasowy Politechniki Białostockiej podkreśla, że program XVI Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki jest bardzo bogaty, obejmuje w sumie prawie 600 zróżnicowanych tematycznie i pod względem formy imprez. Wszystkie zostały zebrane na stronie internetowej www.podlaskifestiwal.pl. Na wiele z nich - ze względów organizacyjnych - obowiązuje elektroniczna rejestracja. Na wszystkie wstęp jest bezpłatny.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę