Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Poetyckie początki

Główne zdjęcie
Jakub Świderski

„Jest taka duża ale też mała. Tak daleko ale jednak blisko to tu taki skarb nie widzisz?” Tak rozpoczyna się wiersz Jakuba Świderskiego, ucznia klasy Vb Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży, który otrzymał nagrodę główną XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Miasto i region w Unii Europejskiej”. Uczeń Anny Sobieszuk lauru odbierał w piątek, podczas uroczystego podsumowania konkursu w Szkole Podstawowej nr 12 w Białymstoku.

Celem konkursu było wyeksponowanie bogactwa i różnorodności regionu w dobie integracji europejskiej, rozbudzenie zainteresowania językiem poezji oraz promocja twórczości własnej uczniów. Wiersz Jakuba Świderskiego znakomicie wpisuje się też w tegoroczny jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży.

Jest taka duża 
ale też mała.
Tak daleko ale jednak blisko
to tu taki skarb 
nie widzisz? 
Przyjrzyj się temu.
Jeździsz i szukasz.
To tu ten skarb
rzeka Narew
bulwary 
katedra 
dolina niebieskiej wstążki
dotyk przyrody i cień Starej Łomży
Czy dalej wymieniać?
Rozejrzyj się tylko a ujrzysz...


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę