Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Publiczne Gimnazjum nr 6 zwycięża Quiz Zawodoznawczy

Anna Zabielska, Kacper Łempicki i Wiktoria Sasinowska z PG nr 6 w Łomży triumfowali w finale V Międzyszkolnego Quizu Zawodoznawczego dla Szkół Gimnazjalnych. - Konkurs był skierowany do uczniów klas II gimnazjum i miał na celu rozpowszechnienie tematyki edukacyjno-zawodowej – mówi przewodniczący jury Maciej Listowski, dyrektor Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji. - To ostatni rocznik gimnazjalny, przed którym za rok stanie konieczność wyboru szkoły średniej, więc celowe jest zapoznanie uczniów ze ścieżkami edukacyjnymi i uświadomienie im konieczności zaplanowania własnej przyszłości. Powinni być gotowi na mobilność na współczesnym rynku pracy i wyrabiać w sobie chęć zdobycia nowych umiejętności i potwierdzania kwalifikacji zawodowych.

Drugie miejsce quizu zdobyli: Mateusz Kordal, Dawid Lipiński i Małgorzata Rolka z Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży, natomiast trzecie miejsce: Tatiana  Popielevych, Timur Bajenko, Alisa Farapova z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży. Młodzi Ukraińcy ze wschodniej Ukrainy, gdzie toczyły się walki z Rosjanami, imponowali jurorom dociekliwością, kulturą, dobrą polską pisownią.
Eliminacje do QZ w gimnazjach odbyły się w kwietniu i wówczas wyłoniono zwycięską drużynę, która reprezentowała swoją szkołę w ŁCRE. W siedzibie  Centrum przy ulicy Polnej w rywalizacji  wzięło udział 7 drużyn ze szkół w Łomży: PG 1, PG 2, PG 6, PG 8, PG 9 oraz z PG w Piątnicy i PG w Nowogrodzie. Na V Quiz złożyły się 4 rundy: uczniowie losowali z 90 pytań zawodoznawczych,  rozwiązywali krzyżówkę, uzupełniając ją o nazwy zawodów, i układali puzzle, ale nie na czas, tylko żeby nazwać i opisać stare zawody. Każda z konkurencji wyzwalała emocje i niosła dużo zabawy, a najwięcej kalambury. Jeden z uczestników rysował znaki graficzne, zgadujący próbowali odgadnąć, o jaki zawód chodzi. - Uczniowie posiadali szeroką wiedzę i zaskakiwali kreatywnością, zwłaszcza w konkurencji kalambury, która najbardziej przypadła im do gustu – ocenia przewodniczący jury, z którym wyrównaną rywalizację gimnazjalistów punktowały: konsultant ŁCRE Marta Brzozowska i doradca zawodowy ŁCRE Anna Borkowska. Zdaniem jurorów, startujące drużyny zostały świetnie przygotowane, stąd w zaciętej walce o pierwsze miejsca decydowały minimalne różnice punktowe. Sponsorami nagród byli: prezydent Łomża Mariusz Chrzanowski i Zakład Usług Informatycznych NOVUM w Łomży. - Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a nauczycielom opiekunom za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do quizu – podsumowuje Maciej Listowski. - Gratulujemy zwycięskim drużynom i trzymamy kciuki za trafne wybory własnej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Opr. Mirosław R. Derewońko

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę