Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Mali odkrywcy z „jedynki”

Klub Młodego Odkrywcy to koło naukowe działające w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łomży. Uczestnikami zajęć są pierwszoklasiści, którzy w twórczy i kreatywny sposób zgłębiają tajemnice otaczającego ich świata. Zdobywanie wiedzy poprzez wspólne doświadczenia i eksperymenty jest zdecydowanie efektywniejsze, pobudza naturalną ciekawość uczniów i wspiera w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Być jak Ignacy”, w którym poznali największych polskich naukowców: Mikołaja Kopernika, Marię Skłodowską – Curie, Kazimierza Prószyńskiego i Stefana Drzewieckiego. Zainspirowani ich życiem i osiągnięciami, uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę konkursową – swój własny wynalazek.
Zarówno realizacja programu, jak i wykonanie samego wynalazku, dostarczało uczniom niesamowitych wrażeń. W ich opinii zajęcia były bardzo ciekawe, a sposób ich prowadzenia ułatwiał zdobywanie wiedzy i był świetną zabawą. Uczniowie stwierdzili, że nauczyli się więcej i była to przyjemniejsza forma zdobywania wiedzy.
- W pierwszych klasach nie ma jeszcze przyrody, chemii czy fizyki, a my już mamy okazję poznać je wcześniej – mówi Olaf. 
- Najfajniejsze jest to, że uczymy się przez zabawę – dodaje Ania.
- Najbardziej podobały mi się zajęcia, na których budowaliśmy żelkowe pierwiastki – odpowiada Ignaś.
Według rodziców „Klub Małych Odkrywców to wspaniała forma zajęć dodatkowych. Dzięki nim córka bardzo wzbogaciła swoją wiedzę ogólną, jest ciekawa świata i uwielbia eksperymentować. Najlepszą rekomendacją jest uśmiech i zadowolenie dzieci” – mówi pani Beata Loyzance - Mazur.
Rozpalanie w uczniach pasji do nauki to szalenie istotne, ale i przyjemne zadanie. Uczestnictwo w programie pokazało bowiem, że nauka może być fascynującą przygodą. 

tekst i foto:  E. L.
materiał nadesłany

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę