Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pielęgniarstwo w „państwówce” z akredytacją KRASzPiP

Główne zdjęcie
Czepkowanie w PWSIiP 2018 rok

Pielęgniarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży uzyskało akredytację Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych. Oznacza to spełnienie przez uczelnię wymaganych przez Ministerstwo Zdrowia standardów kształcenia pielęgniarek. - Nasz wydział zapewnia kształcenie na najwyższym poziomie, jesteśmy praktykami i starannie przygotowujemy przyszłe pielęgniarki do zawodu – informuje prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PWSIiP dr n. o zdr. Joanna Chilińska, która jest także zastępcą dyrektora ds. pielęgniarstwa Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

Jak przekazuje Jolanta Święszkowska, rzecznik PWSIiP, na początku lutego zespół wizytujący KRASzPiP oceniał standardy kształcenia pielęgniarek w łomżyńskiej „Państwówce”: realizację programu, bazę dydaktyczną, kwalifikacje kadry dydaktycznej. Liczący trzydzieści siedem stron raport z wizytacji pozytywnie opiniuje te aspekty działania  kierunku. W maju uczelnia uzyskała oficjalną informację z Ministerstwa Zdrowia o uzyskaniu akredytacji na cztery lata. 
Święszkowska zaznacza, że to czwarta akredytacja przyznana pielęgniarstwu w PWSIiP, które  oceniane jest przez KRASzPiP od 2005 roku, czyli od samego początku istnienia kierunku. Kierunek posiada także akredytację Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która obowiązuje do roku akademickiego 2020/2021. 
PWSIiP prowadzi studia pierwszego oraz drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo i dotychczas wykształciła 1 246 pielęgniarek.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę