Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Orzeł z Łomży w Senacie

Główne zdjęcie
Agnieszka Skrodzka i jej praca prezentowana w Senacie RP

Agnieszka Skrodzka, uczennica klasy IV a Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Orzeł Biały – nasza duma”. Konkurs zorganizowała Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej i jest częścią obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy i świadomości o godle jako najważniejszym z symboli państwa polskiego oraz rozwijanie pasji historycznych i artystycznych. Laureaci otrzymali nagrody i wyróżnienia z rąk marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego i przewodniczącego komisji konkursowej senatora Jana Rulewskiego. Wśród finalistów zgromadzonych w gmachu Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie na uroczystym podsumowaniu konkursu była także Agnieszka Skrodzka z „jedynki” w Łomży. 
- „Znajdujemy się w miejscu historycznym. Po roku 89, w tym budynku senator Zbigniew Romaszewski powiesił orła białego. I wy – uczestnicząc w tym konkursu – potwierdzacie, że było to słuszne” – powiedział senator Jan Rulewski. Przewodniczący komisji konkursowej podkreślił ogrom przedsięwzięcia, jakim była tegoroczna edycja konkursu. W jego przeprowadzenie zaangażowało się 48 senatorów, w ponad 2500 instytucjach oświatowych wykonano ponad 10000 prac spełniających kryteria udziału w konkursie. 
Z tej grupy wybrano te najlepsze, które zostały zaprezentowane na wystawie w Senacie. Wśród nich jest orzeł młodej łomżanki Agnieszki Skrodzkiej. Praca powstała pod okiem jej nauczycielki Katarzyny Klewickiej.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę