środa, 23 maja 2018 napisz DONOS@

Orzeł z Łomży w Senacie

Agnieszka Skrodzka, uczennica klasy IV a Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Orzeł Biały – nasza duma”. Konkurs zorganizowała Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej i jest częścią obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Agnieszka Skrodzka i jej praca prezentowana w Senacie RP
Agnieszka Skrodzka i jej praca prezentowana w Senacie RP

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy i świadomości o godle jako najważniejszym z symboli państwa polskiego oraz rozwijanie pasji historycznych i artystycznych. Laureaci otrzymali nagrody i wyróżnienia z rąk marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego i przewodniczącego komisji konkursowej senatora Jana Rulewskiego. Wśród finalistów zgromadzonych w gmachu Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie na uroczystym podsumowaniu konkursu była także Agnieszka Skrodzka z „jedynki” w Łomży. 
- „Znajdujemy się w miejscu historycznym. Po roku 89, w tym budynku senator Zbigniew Romaszewski powiesił orła białego. I wy – uczestnicząc w tym konkursu – potwierdzacie, że było to słuszne” – powiedział senator Jan Rulewski. Przewodniczący komisji konkursowej podkreślił ogrom przedsięwzięcia, jakim była tegoroczna edycja konkursu. W jego przeprowadzenie zaangażowało się 48 senatorów, w ponad 2500 instytucjach oświatowych wykonano ponad 10000 prac spełniających kryteria udziału w konkursie. 
Z tej grupy wybrano te najlepsze, które zostały zaprezentowane na wystawie w Senacie. Wśród nich jest orzeł młodej łomżanki Agnieszki Skrodzkiej. Praca powstała pod okiem jej nauczycielki Katarzyny Klewickiej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0