Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

44 osoby znajdą do końca roku zatrudnienie w podlaskiej policji

Prawnicy, znający języki obce, sprawni fizycznie, odporni na stres i potrafiący zachować tajemnicę - tacy kandydaci mają największe szanse by znaleźć pracę w policji. Do końca roku Komendant Wojewódzki w Białymstoku zatrudni 44 nowych funkcjonariuszy. Jednak będą oni przyjmowani na zupełnie nowych zasadach. Przepisy będą obowiązywać od sierpnia w całym kraju. Chętni do pracy w policji najpierw muszą uporać się z testem, w którym są pytania z prawa, wiedzy o Polsce i świecie współczesnym, kultury i sztuki oraz języka polskiego. Potem czeka ich egzamin sprawnościowy. Następnym etapem jest test psychologiczny sprawdzający m.in. czy kandydaci są odporni na stres, komunikatywni i czy potrafią zachować tajemnicę. Dodatkowe punkty można otrzymać za wykształcenie -tu np. prawnicy dostaną 18 punktów, a absolwenci szkół średnich tylko 2. Znajomość języka obcego to kolejne 2 pkt. Jeden punkt natomiast można dostać za wzrost powyżej 1,75cm.

Kandydaci będą egzaminowani w szkołach policyjnych. Testy będą anonimowe. Na koniec egzaminów będzie sporządzony ranking i do pracy w policji trafią osoby, które zdobyły najwięcej punktów. Nowy system doboru ma też zapobiec korupcji. Kandydaci mogą się zgłaszać od 1 do 31 sierpnia. Szczegóły dotyczące zasad naboru można znaleźć na stronach internetowych policji.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę