środa, 23 maja 2018 napisz DONOS@

Hufiec OHP Łomża strzela najcelniej w Podlaskiem

Osiem drużyn wystartowało w III Wojewódzkim Turnieju Sprawnościowo-Obronnym Młodzieży OHP pod hasłem „Sprawni jak żołnierze”, który odbył się na strzelnicy Fortu III w Piątnicy, gdzie junacy rzucali granatem do celu, zakładali maski przeciwgazowe na czas i strzelali z pistoletów do tarcz. - Chcemy w ten sposób pokazać, że Ochotnicze Hufce Pracy to nie tylko droga do kształcenia i wychowania młodego pokolenia, a tym samym do uzyskania przez młodzież zawodu i pracy, ale także instytucja, krzewiąca wartości patriotyczne i ukazująca, czym jest Wojsko Polskie – objaśnia zastępca komendanta głównego OHP Piotr Modzelewski, inicjator turnieju z majorem Markiem Dziemiańczukiem, szefem wydziału rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży.

3-osobowe drużyny, reprezentujące komendy OHP z województwa podlaskiego, w poniedziałek od rana gościły w jednostce wojskowej przy alei Legionów w Łomży. W koszarach poznawały historię w sali tradycji Warsztatów Technicznych i zapoznawały się ze sprzętem i wyposażeniem. W Forcie III na strzelnicy spotkali się, m.in., z posłem RP Lechem Antonim Kołakowskim (PiS), wicestarostą łomżyńskim Lechem Markiem Szabłowskim, komendantem podlaskim OHP Adamem Krzysztofem Romatowskim. Nad całością przebiegu i organizacji czuwała komendantka łomżyńska OHP Jolanta Karwowska. - Nasz turniej propagował jednocześnie służbę w wojsku i obronie terytorialnej, OT – dodaje Piotr Modzelewski. - To wiąże się z szansą zasilenia portfela młodych o 500 zł miesięcznie.
- Chcielibyśmy, aby młodzież OHP-owska spojrzała na Wojsko Polskie też z perspektywy życiowej – podsumowuje major Dziemiańczuk. - Mogą przecież wybrać sobie służbę żołnierza zawodowego, ochotniczą, kandydacką, kontraktową... Możliwości szkolenia i kariery jest wiele, warto spróbować.
Inicjatorzy turnieju wojewódzkiego chcieliby, aby w 2019 r. zawody uzyskały rangę ogólnopolską.

Mirosław R. Derewońko

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0