poniedziałek, 21 maja 2018 napisz DONOS@

Greckie praktyki Mechaniaka

20 uczniów Mechaniaka wyruszyło na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Grecji. To pierwsza z czerech grup uczniów szkoły z klas technik informatyk, technik teleinformatyk i technik pojazdów samochodowych, dla których praktyki zorganizowano w gminie Leptokaria, w greckim regionie Tessala. Szkoła pozyskała środki finansowe na ten cel z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji , tworząc projekt pt. „Nowoczesna edukacja dla nowoczesnej Europy” w ramach Programu Erasmus+.

Przygotowania do greckiego wyjazdu uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży rozpoczęły się pod koniec stycznia. Jak przekazuje Andrzej Borawski uczniowie uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego i poznali podstawy języka greckiego. Prowadzone one były przez nauczycieli praktyków, którzy na bieżąco używają języka greckiego, doskonale znają zwyczaje, tradycję i kulturę grecką, pozwoliły zaszczepić w młodych ludziach potrzebę poznania tego niezwykłego kraju. Okazji ku temu ma być wiele, ponieważ dwa tygodnie stażu to nie tylko praca i nauka, ale również  atrakcyjny program kulturowy, który obejmuje wycieczki  do Salonik i klasztorów w Meteorach. Uczniowie zostaną zakwaterowani w hotelach o wysokich standardach pięknie położonych z widokiem na morze i górę Olimp. 
W sumie do końca września do Grecji wyjedzie 80 uczniów Mechaniaka. Każdej z czterech  grup towarzyszyć będzie po dwóch opiekunów, nauczycieli ZSMiO nr 5 w Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0