Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

O Łomży wiedział najwięcej

Aleksander Szczepara z I Liceum Ogólnokształcącego wygrał konkurs wiedzy „Łomża - moje miasto”. Konkurs w ramach obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Łomży zorganizował Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Zielonej. W zmaganiach finałowych wzięli udział uczniowie 7 łomżyńskich szkół średnich. - Test wiedzy, który uczestnicy konkursu miesili rozwiązać był co najmniej trudny – mówi prof. PWSIiP dr hab. Krzysztof Sychowicz, przewodniczący komisji konkursowej. - Pytania dotyczyły historii miasta, znanych łomżan, ważnych miejsc, zabytków i wymagały od uczestników dobrej znajomości przeszłości Łomży.

W konkursie wiedzą o Łomży popisywali się uczniowie: I LO, II LO, III LO, Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5,  Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6, Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7, oraz gospodarze z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4. 
- Zwycięzca, Aleksander Szczepara, oderwał się o kilka punktów od pozostałych laureatów, ale pierwsza piątka finalistów wykazał się naprawdę bogatą wiedzą o Łomży – podsumowuje  prof. Sychowicz. - Na pochwałę zasługuje fakt, że to ich dodatkowa praca, poza nauką szkolną. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom, oraz organizatorom konkursu, należą się słowa uznania. 
Zwycięzca konkursu w nagrodę otrzymał tablet. Drugie miejsce zajął Piotr Niemyjski  również z I LO, który otrzymał smartwatcha, a trzecie Kamil Lipski uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5, który otrzymał głośnik mobilny. Fundatorami nagród  głównych były: firma PREFBET Śniadowo i firma Roboty Ogólnobudowlane i Konserwacja zabytków pana Andrzeja Wszeborowskiego.
Na uroczystej gali laureaci  otrzymali także puchary i dyplomy, a wszyscy finaliści listy gratulacyjne  i nagrody książkowe ufundowane przez Prezydenta Łomży, Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział  w Białymstoku.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę