piątek, 20 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Staże zawodowe w Grecji dla uczniów Zespołu Szkół im. St. Staszica w Łomży

W dniu 15 kwietnia br. piętnastoosobowa grupa uczniów Staszicówki ucząca się w zawodach: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, piekarz, cukiernik, kucharz wyjechała na dwutygodniowe staże do Grecji.

Będą oni doskonalić swoje umiejętności zawodowe w ramach projektu: Zagraniczna praktyka zawodowa - możliwością poszerzenia naszych perspektyw zawodowych” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Młodzież jeszcze przed wyjazdem miała możliwość poznać zwyczaje, tradycje i kulturę grecką podczas spotkań informacyjnych zorganizowanych w ramach wyjazdu. Dodatkowym atutem były lekcje języka greckiego, które pozwoliły uczniom zapoznać się z podstawowymi zwrotami oraz słówkami zawodowymi.

Praktyki odbywają się w Greckim Regionie Tessala w gminie Leptokaria u lokalnych przedsiębiorców. Młodzież zakwaterowana jest w przepięknym Hotelu: Poseidon Palace.

Trwająca dwa tygodnie niezwykła przygoda ma na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności, ale oprócz pracy i nauki czeka tam na uczniów wiele atrakcji i wycieczek. Uczniowie objęci zostaną  programem kulturowym, który będzie obejmował wycieczkę do Salonik, wycieczkę do klasztorów w Meteorach, wycieczki po lokalnych zabytkach oraz wycieczkę na Olimp.

Relację z pobytu będzie można obserwować na naszej stronie internetowej: www.przyjaznaszkola.com.pl jak i na naszym profilu facebookowym: www.facebook.com/sweirp

Zapraszamy do obejrzenia krótkich relacji z wyjazdu:

tekst partnerski


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0