Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Najlepszy w Infoteście

Główne zdjęcie
Marcin Kotecki i nauczyciel Zbigniew Rembiś

Marcin Kotecki z I LO w Zambrowie wygrał tegoroczną edycję Infotestu, konkursu informatycznego organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Do rywalizacji przystąpiło blisko 500 uczniów szkół średnich ze szkół od Warszawy do Wilna, a do rozgrywanego w czwartek w Łomży finału dostało się 49 najlepszych. - Widziałam emocje, widziałem zaangażowanie i chęć rywalizacji. Dziś wśród Was nie ma nikogo przegranego, wszyscy jesteście zwycięzcami – mówiła do finalistów dr Aneta Wiktorzak, prodziekan wydziału informatyki i nauk o żywności PWSIiP.

Organizowany od pięciu lat przez łomżyńską państwówkę Infotest adresowany jest do młodzieży licealnej, a jego celem jest rozwijanie zainteresowań, pobudzanie do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu. Zasięg konkursu z roku na rok jest coraz szerszy. W tegorocznej edycji wystartowało 465 uczniów m.in. ze szkół z Łomży, Olsztyna, Białegostoku, Warszawy, a jeden nawet z Wilna na Litwie. Najpierw musieli rozwiązywać zadania zdalnie w teście elektronicznym. 
- Poziom naszego konkursu jest utrzymywany wysoko, bo aby dostać się do finału trzeba zdobyć minimum 80% punktów. W tym roku udało się to ok. 10% startujących – mówiła dr Wiktorzak podkreślając, że dlatego wszyscy, którzy w czwartek spotkali się na finale w siedzibie PWSIiP są zwycięzcami. 
Najlepszym młodym informatykiem okazał się Marcin Kotecki, maturzysta z I LO w Zambrowie. Pytany po, czy na Infoteście było ciężko odpowiada, że nie można powiedzieć, że zadania były bardzo trudne, ale na odpowiednim poziomie, aby można było wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Dla Marcina, który planuje studia informatyczne „najlepiej w Warszawie”, było to także takie przygotowanie do matury, którą na poziomie rozszerzonym zdawał będzie z matematyki, fizyki, angielskiego i informatyki.
- Marcin zdecydowanie się wyróżnia na tle kolegów w szkole – mówił Zbigniew Rembiś, jego nauczyciel z I LO w Zambrowie. - Skromny, cichy, ale z dużym zasobem wiedzy, takiej pozaszkolnej również. 
Nauczyciel wierzy w możliwości swojego podopiecznego. Mówi, że dotychczasowe wyniki i osiągnięcia wskazują, że ma szanse dobrze zdać maturę i po niej dostać się do najlepszych uczelni w Polsce.  
Drugie miejsce w konkursie Infotest zajął Michał Sulikowski z IV LO w Olsztynie, a trzecie Maksymilian Malz z ZSZ nr 2 w Ostrołęce. Zwycięzcy w nagrodę, poza pucharami i dyplomami, otrzymali także cenne upominki rzeczowe. Wśród nich były m.in. tablety, smartfon, smartwatch, głośniki JBL czy przenośny dysk.

Foto: Marcin Kotecki i nauczyciel Zbigniew Rembiś
Foto: Dr inż. Aneta Wiktorzak
Foto: Dr inż. Tomasz Kużmierowski
Foto:
Foto:
Foto: Dr inż. Andrzej Sawicki
Foto:
Foto:
Foto: Maksymilian Malz z nauczycielką
Foto: Maksymilian Malz otrzymuje puchar z rąk dr inż. Anety Wiktorzak
Foto: Michał Sulikowski otrzymuje nagrodę z roąk wójta Piotra Kłysa
Foto:
Foto:
Foto: Marcin Kotecki odbiera puchar z rąk dra Dariusza Perło
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę