Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Jestem z miasta, ale zakochałem się w mleczarstwie

Patryk Ostojski z Technikum Przemysłu Spożywczego w Lublinie zwyciężył w zorganizowanej po raz 44. Olimpiadzie Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie. W łomżyńskiej Wecie przez trzy dni rywalizowało 60 uczniów z 15 szkół z całej Polski. - Najtrudniejsza była część praktyczna, w której trzeba było robić projekt linii produkcyjnej koncentratów mlecznych – oceniał zwycięzca przyznając, że to trzecie jego podejście do tej olimpiady. - Pierwszy raz byłem tu dwa lata temu - nie dostałem się nawet do finału. Za drugim razem zająłem szóste miejsce, a teraz mam pierwsze – cieszył się Patryk Ostojski, który poza nagrodami rzeczowymi zdobył także indeks na Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Na rozstrzygnięciu olimpiady w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży byli m.in. senator Maria Anders i poseł Bernadeta Krynicka, wiceprezydent Agnieszka Muzyk, członek zarządu województwa Stefan Krajewski czy dyrektor Podlaskiego oddziału ARiMR i przewodniczący Rady Miejskiej Łomży Wiesław Grzymała. Wśród drużyn wystawionych przez szkoły rolnicze z całej Polski m.in. Torunia, Łowicza, Inowrocławia czy Gorzowa Wielkopolskiego najlepszą okazała się reprezentacja Zespołu Szkół nr 3 im. Bogdana Chełmińskiego z Rypina, która zdobywając 617 punktów o dwa punkty wyprzedziła Zespół Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem i o ponad 40 punktów Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu. 
Indywidualnie olimpiadę wygrał Patryk Ostojski z Technikum Przemysłu Spożywczego w Lublinie. Podkreśla, że jest z miasta i z mleczarstwem początkowo nic go nie łączyło. 
- Moja szkoła od wielu wielu lat jeździ na tę olimpiadę. Któregoś dnia moja nauczycielka technologii zaproponowała czy chciałbym się spróbować. Stwierdziłem, że pojadę, zobaczę jak to jest, no i od tej drugiej klasy zakochałem się w mleczarstwie – opowiada Patryk Ostojski dodając, za pierwszym razem nie dostał się nawet do finału, za drugim był szósty, a teraz zdobył pierwsze miejsce. 
Drugie miejsce w tej olimpiadzie zdobyła Oliwia Borecka ze Słupska, a trzecie Natalia Niedziela z Warszawy. Indeks na Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otrzymało 15 najlepszych olimpijczyków.

Foto:
Foto: Poseł Bernadeta Krynicka wręcza puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla reprezentacji Zespołu Szkół nr 3 im. Bogdana Chełmińskiego z Rypina
Foto:
Foto: Zespół Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem zajął drugie miejsce
Foto: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu zajął trzecie miejsce
Foto: Patryk Ostojski z Technikum Przemysłu Spożywczego w Lublinie zwyciężył 44. Olimpiadę Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie
Foto: Oliwia Borecka z II LO im. A. Mickiewicza w Słupsku - drugie miejsce
Foto: Natalia Niedziela z Zespołu Szkół Spożywczo - Gastronomicznych w Warszawie zajęła  trzecie miejsce

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę