czwartek, 26 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Pieniądze dla PWSIiP

Blisko 3,8 mln zł otrzymała Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację projektu „KPK – Kompleksowy Program Kształcenia w PWSIiP”. Dr. hab. Dariusz Surowik, rektor uczelni podkreśla, że pieniądze są na „upraktycznienie dydaktyki”.

Symboliczny czek rektorowi łomżyńskiej uczelni w poniedziałek w imieniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina przekazali jego doradcy Stanisław Derehajło i Marcin Sekściński. Łomżyńska uczelnia znalazła się w groniu 100, które otrzymały wsparcie z programu „Zintegrowane programy uczelni” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Projekt „KPK – Kompleksowy Program Kształcenia w PWSIiP” będzie realizowany na uczelni od października 2018 roku do września 2022 roku. Jak mówiła dr n. med. Sylwia Chojnowska, prorektor „Państwówki”, za pieniądze z projektu mają powstać sala do badań fokusowych, pracownia samoobrony dla przyszłych pracowników socjalnych oraz sala rozpraw sądowych. 
– Przeszkoleni zostaną nasi pracownicy oraz studenci, ci drudzy będą także realizować część zajęć dydaktycznych w  systemie tutorskim – jeden wykładowca na jednego studenta, stosowanym na wielu prestiżowych uczelniach – dodawał dr hab. Dariusz Surowik, rektor PWSIiP. 
Z pieniędzy sfinansowane zostaną także szkolenia oraz certyfikaty dedykowane studentom i uznawane w branży informatycznej, technologii żywności oraz automatyki i robotyki, takie jak audit weryfikacji HACCP oraz programowanie obrabiarek CNC.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0