niedziela, 18 marca 2018 napisz DONOS@

„Siódemka” rusza z naborem do zerówek

Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży będzie miała zerówki. Do tej pory była to jedyna podstawówka w mieście, w której nie planowano utworzyć klas zerowych dla dzieci 6-letnich, które od września miałby rozpocząć obowiązkowe przygotowanie przedszkolne. Teraz dyrektor szkoły Iwona Erynk – Cichowicz poinformowała o planach utworzenia w „siódemce” dwóch oddziałów przedszkolnych.

Szkoła Podstawowa nr 7 mieści się przy ul. Adama Mickiewicza. To  niewielka miejska podstawówka, która sprawdzianach „szóstoklasistów” miała najlepsze wyniki w mieście i jedne z najlepszych w województwie. Teraz przy szkole budowana jest nowoczesna sala gimnastyczna, która ma być oddana do użytku przed 1 września 2018 roku. Dyrektor szkoły Iwona Erynk – Cichowicz podkreśla, że największym atutem szkoły jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która także doskonale przygotuje dzieci 6-letnie do rozpoczęcia nauki rok później w klasie pierwszej szkoły podstawowej.
Rekrutacja do dwóch oddziałów zerówki w „siódemce” będzie odbywała się przy wsparciu systemu elektronicznego - link na stronę internetową elektronicznego naboru: nabor.pcss.pl/lomza.
Kryteria naboru są takie same jak w przypadku naboru oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych przy innych podstawówkach i takie same jakie mają być stosowane w późniejszym naborze do przedszkoli. O przyjęciu dziecka nie decyduje kolejność zgłoszeń. Wnioski o przyjęcie dzieci do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej można składać do końca tygodnia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0