Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Dr Dariusz Perło będzie nowym prorektorem „państwówki”?

Główne zdjęcie
Dr Dariusz Perło

Ekonomista dr Dariusz Perło został zgłoszony jako kandydat na nowego prorektora Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Ma zastąpić dr hab. Krzysztof Prokop, który w styczniu, po nieco ponad czterech miesiącach, zrezygnował z bycia prorektorem dydaktyki i spraw studenckich „państwówki”.

Kandydaturę dr Dariusza Perło na nowego prorektora dydaktyki i spraw studenckich w PWSIiP zgłosił w piątek rektor uczelni dr hab. Dariusz Surowik. Wyboru ma dokonać kolegium elektorów. Wybory miałyby odbyć się w środę, ale wcześniej kandydat musi uzyskać pozytywną opinię studentów zasiadających w kolegium elektorów. 
Dr Dariusz Perło urodził się 7 czerwca 1972 r. w Białymstoku. Studiował ekonomię na Wydziale Ekonomicznym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. W latach 1997 - 2017 był zatrudniony na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku, najpierw na stanowisku asystenta, a później adiunkta. W 2005 r. obronił pracę doktorską nt. Analiza czynników determinujących rozwój regionu (na przykładzie województwa podlaskiego). W okresie 1.10.2005-31.08.2008 dr Dariusz Perło pełnił funkcję Prodziekana ds. Studiów Niestacjonarnych Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku. Był także kierownikiem Podyplomowych Studiów Psychologia w Zarządzaniu oraz Podyplomowych Studiów Komunikacji i Public Relations. 
Z Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży dr Dariusz Perło jest związany od 1 października 2007 r., kiedy został zatrudniony na etacie wykładowcy w Instytucie Przedsiębiorczości. Od 1 października 2017 r. uczelnia ta stanowi podstawowe miejsce zatrudnienia doktora Dariusza Perło. Obecnie pełni on funkcję kierownika Zakładu Przedsiębiorczości. 
Dr Perło brał udział w opracowywaniu dokumentów strategicznych rozwoju. Pełnił m.in. funkcję eksperta ds. koordynacji w procesie opracowywania Programu Rozwoju Miasta Łomża do roku 2020 plus. Jest też członkiem Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę