niedziela, 18 marca 2018 napisz DONOS@

Kucharze z gminnego gimnazjum nagrodzeni

Klasa IIIA z Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży zajęła pierwsze miejsce w konkursie programu „Lubella inspiruje i edukuje”. W nagrodę w szkole odbędą się warsztaty kulinarne z ekspertem kulinarnym marki Lubella – Michałem „Maglem” Myszkiewiczem.

Klasa IIIA z Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży wygrała konkurs „Lubella inspiruje i edukuje”
Klasa IIIA z Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży wygrała konkurs „Lubella inspiruje i edukuje”

„Lubella inspiruje i edukuje” to program edukacyjny o charakterze społecznym mający na celu wzrost świadomości znaczenia prawidłowego odżywiania w życiu człowieka. W tegorocznej edycji programu wzięła udział rekordowa liczba uczestników – ponad 100 tysięcy uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów w całej Polsce. Nauczyciele otrzymali szczegółowe scenariusze lekcyjne i materiały dydaktyczne opracowane we współpracy z zespołem dietetyków i metodyków, na podstawie których przeprowadzili trzy kreatywne lekcje w swoich szkołach. Całość programu opierała się o zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenie, wspólne gotowanie i rywalizację. 
W ramach programu odbył się także konkurs którym wygrała klasa IIIA z należącego do Gminy Łomża, Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży. Zasady były proste – podczas ostatniej z trzech lekcji należało sfotografować przygotowane przez uczniów potrawy oraz uczestników przy pracy i przesłać zgłoszenie konkursowe. Z  kilkuset nadesłanych zgłoszeń konkursowych wyłonione zostały 3 nagrody główne. Jedna z nich trafiła do Łomży. To warsztaty kulinarne z ekspertem kulinarnym marki Lubella – Michałem „Maglem” Myszkiewiczem, podczas których młodzież będzie mogła wykazać się swoimi umiejętnościami, ale też skorzystać z wielu wskazówek i porad kucharza. Dodatkowo wręczone zostaną bony dla szkół o wartości 1500 zł każdy do realizacji na dowolny cel oraz specjalne karty podarunkowe o wartości 700 zł dla nauczycieli koordynujących do wykorzystania w sieci EMPIK.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0