Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Studenccy liderzy szkolą się w Łomży

Główne zdjęcie
I Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Forum Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych

O autoprezentacji, efektywnym zarządzaniu czy mobilności akademickiej uczą się w Łomży członkowie samorządów studenckich z Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. Na ogólnopolską konferencję szkoleniową organizowaną w łomżyńskiej „państwówce” przyjechało pond 50 studentów z całego kraju. - Mam nadzieję, że ta konferencja przyniesie nam liczne korzyści – mówił Maksymilian Prusak z Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Marcin Różycki przewodniczącym Forum PWSZ i dr hab. Dariusz Surowik, rektor PWSIiP w Łomży
Marcin Różycki przewodniczącym Forum PWSZ i dr hab. Dariusz Surowik, rektor PWSIiP w Łomży

W Polsce jest około 35 PWSZ-tów, czyli państwowych uczelni powołanych na mocy ustawy o wyższych szkołach zawodowych z 1997 roku. Łomżyńska PWSIiP jest jedną z nich.   
- Nie wyobrażam sobie działania uczelni bez samorządu studenckiego – mówi dr hab. Dariusz Surowik, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
Na otwarciu organizowanej w uczelni weekendowej „I Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Forum Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych” życzył jej uczestnikom, „kreatywnej pracy, która będzie przyczyniała się do rozwoju wielu uczelni.” Podkreślał też, że świetne działania samorządu studentów w PWSIiP w Łomży i dodawał, że „studenccy liderzy są naszą dumą”.  
Marcin Różycki z chełmskiej PWSZ, który jest przewodniczącym Forum PWSZ, zrewanżował się wręczając, w podziękowaniu za gościnność, specjalną statuetkę rektorowi łomżyńskiej „państwówki”. 
Trwająca do niedzieli konferencję w Łomży wspólnie organizują Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, Samorząd Studencki Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz Prezydium Forum Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. Jej celem jest pogłębienie wiedzy samorządowców studenckich z zakresu m.in. kształtu Ustawy 2.0 – zaprezentowanej przez ministra nauki tzw. „Konstytucji dla Nauki”, o przysługującej studentom pomocy materialnej czy historii samorządności studenckiej w Polsce.
Studenccy samorządowcy będą uczyć się także o tym jaki powinien być studencki lider przyszłości, o tym jak się dobrze zaprezentować oraz o wykorzystania narzędzi informatycznych w efektywnym zarządzaniu studencką organizacją. 
Wśród zapowiedzianych gości konferencji będzie  Tomasz Tokarski Przewodniczący Parlamentu Studentów RP.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę