Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Startuje „Radość spod kapelusza”

Można już nadsyłać zgłoszenia do 12. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”. Organizowany przez parafię Krzyża Świętego w Łomży konkurs jest jedyną tego typu imprezą w kraju, będąc nie tylko hołdem dla niezapomnianej Hanki Bielickiej, ale też szansą na pokazanie się dla śpiewającej i deklamującej, utalentowanej młodzieży. – Zapraszamy do udziału, bo będzie o co walczyć – mówi jedna z organizatorek Alicja Żelazna. – Mamy nadzieję, że w tym roku również uda się stworzyć ten niesamowity klimat naszego konkursu, a do tego będzie sporo radości!

Konkurs „Radość spod kapelusza” został zainicjowany przez ks. Andrzeja Godlewskiego, ponieważ słynna aktorka i niezrównana wykonawczyni kabaretowych monologów była zaprzyjaźniona z parafią Krzyża Świętego. Jeszcze za swego życia przekazała do znajdującego się w Centrum Katolickim im. papieża Jana Pawła II saloniku swego imienia liczne pamiątki, w tym kapelusze z których słynęła. Pierwsza edycja konkursu odbyła się już rok po śmierci artystki, a obecnie przygotowywana jest 12. odsłona imprezy. Swój udział w niej mogą zgłaszać uczniowie klas siódmych szkół podstawowych, gimnazjaliści z klas drugich i trzecich oraz licealiści. 
Startować będą w dwóch kategoriach: monolog-wiersz oraz piosenka kabaretowa, jednak możliwy jest występ tylko w jednej z nich. Warunkiem uczestnictwa w „Radości spod kapelusza” jest nadesłanie do 3. marca karty zgłoszenia, jeśli ktoś pochodzi spoza powiatu łomżyńskiego. 
Jego mieszkańcy mają czas na zgłoszenie do 25. lutego, ponieważ 3. marca w Centrum Katolickim odbędą się eliminacje powiatowe, które wyłonią łomżyńską reprezentację na konkurs.
– Eliminacje powiatowe to wstępna selekcja – mówi  kolejny z organizatorów Andrzej Gosk, zaznaczając, że nie ma w nich limitu miejsc dla uczestników. – Jeśli zdarzy się tak, że nawet 20. uczestników zachwyci komisję kwalifikacyjną, to wszyscy wejdą do ogólnopolskiego finału.
Wystąpi w nim 40. uczestników z całego kraju, którzy 10. marca zaprezentują się w Centrum Katolickim przed jury w składzie: Jan Zdziarski, Monika Zaborska-Wróblewska, Zofia Adamska, Katarzyna Szmitko i Krzysztof Dzierma. Nagroda główna w konkursie to Grand Prix – nie tylko finansowa, ale też efektowny kapelusz, zaprojektowany i wykonany przez łomżyńską artystkę Teresę Adamowską. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach też otrzymują nagrody pieniężne, a każdy z uczestników miniaturkę kapelusza – nagrody głównej. 
Szczegółowe informacje na temat 12. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza” można znaleźć na stronie:  www.krzyz.lomza.pl
– Cieszy nas bardzo, że nasz konkurs jest tak ceniony, że napływa tyle zgłoszeń z całego kraju – mówi Alicja Żelazna. – Bardzo istotne jest dla nas również to, że pomimo rywalizacji o nagrody  wszystko odbywa się tu w przyjaznej, bardzo ciepłej atmosferze, nie ma zawiści, a uczestnicy często zaprzyjaźniają się i chcą do nas wracać.  
– Kiedy rozmawiamy z młodzieżą to okazuje się, że takiego drugiego konkursu w kraju nie ma – podsumowuje Andrzej Gosk. – Nie zamierzamy więc rezygnować z jego organizowania, proboszcz i dyrektor konkursu Andrzej Godlewski też jest za kontynuacją, więc do 15, jubileuszowej edycji dociągniemy na pewno!

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę