Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Gwiazdka z nieba dla Promyczków

Znana z chóru Trzecia Godzina Dnia wokalistka Agnieszka Gorączkowska zaśpiewała ze Studiem Wokalnym eMDeK podczas charytatywnego koncertu „Gwiazdka z nieba” w kościele kapucynów. – Do tej pory Łomża kojarzyła mi się przede wszystkim ze zdanym egzaminem na prawo jazdy, ale po dzisiejszym wieczorze będę ją wspominać jeszcze lepiej! – mówi Agnieszka Gorączkowska, zachwycona atmosferą koncertu, publicznością i młodymi wokalistami eMDeKu. Zebrane podczas koncertu pieniądze zostały tradycyjnie przekazane na działalność prowadzonej przez kapucynów świetlicy dla dzieci Promyczki.

Studio Wokalne eMDeK z Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych już od 18 lat wspiera świetlicę Promyczki, a Magda Sinoff przygotowuje co roku na jej rzecz specjalny koncert.
– Ten pomysł przyszedł mi do głowy 20 lat temu, kiedy zaczynałam pracować w MDK-DŚT – wspominała Magda Sinoff. – Przez te 18 lat zawsze śpiewamy w styczniu dla Promyczków, zwykle ze znanymi artystami: dwa razy była Grażyna Łobaszewska, byli Elżbieta Adamiak, Kuba Badach, grupa Vox, Beata Bednarz, Maciej Miecznikowski czy Tomek Kamiński.
W tym roku zaproszenie do Łomży przyjęła Agnieszka Gorączkowska, przez wiele lat solistka TGD, współpracująca też jako chórzystka z Mieczysławem Szcześniakiem oraz innymi znanymi artystami, obecnie przygotowująca solową płytę wraz z mężem, pianistą Rafałem. 
Wystąpił on również w roli akompaniatora podczas krótkiego recitalu żony w Łomży. Agnieszka Gorączkowska wykonała sześć piosenek. Na początek zaśpiewała „Ukojenie” TGD, „Przyjdź jak deszcz” i „Wiarę”, po czym przeszła do repertuaru kolędowego, wykonując wspólnie ze słuchaczami „Lulajże Jezuniu”, „Mizerna, cicha” i „Bóg się rodzi”. Zaśpiewała też wspólnie z eMDeKiem, a finałem była pieśń „Błogosław duszo moja pana” z repertuaru jej dawnego zespołu, w której wsparli ją nie tylko chórzyści, ale też Justyna Zaręba w roli drugiej solistki. 
Młodzi wokaliści zaprezentowali się z jak najlepszej strony również w pierwszej części koncertu. Śpiewały większe składy, występowały najmłodsze dzieci z 4-letnią Helenką Puławską i nieco starszy Mały eMDeK. Nie brakowało też rodzinnych duetów: Julki i Mai Karwowskich w „Łomżyńskiej kolędzie A.D. 2016” oraz Kasi i Magdy Głębockich w „Pada śnieg”, a „Łomżyńską  kolędę A.D. 2012” zaśpiewała Aleksandra Raszczyk. Był też występ w pełni solowy, bowiem Natalia Puławska nie tylko zaśpiewała „Lubię zimowe ptaki”, ale też, będąc uczennicą łomżyńskiej Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu, akompaniowała sobie na pianinie, przygotowana przez Grzegorza Sekmistrza.
eMDeK wykonał też „Idzie niebo ciemną nocą”, który już w najbliższą niedzielę zabrzmi również podczas koncertu „Łomżyńskie Betlejem”, ale już z orkiestrą Filharmonii Kameralnej.
Efekt materialny tegorocznej „Gwiazdki z nieba” to 618, 60 zł i 10 euro – znacznie mniej niż w latach wcześniejszych, ale to i tak zastrzyk finansowy dla prowadzonej przez kapucynów świetlicy. 
– Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona – ocenia poziom występu eMDeKu Agnieszka Gorączkowska. – To na pewno efekt dużej pracy Magdy Sinoff, która przygotowała tę młodzież do dzisiejszego koncertu i zrobiła to świetnie. Ponieważ mam kilkunastoletnie doświadczenie w śpiewaniu w chórze, więc mogę śmiało powiedzieć, że dzieciaki wykonały swój program na bardzo wysokim poziomie. Była to na pewno spora praca, bo przygotować 12 utworów, i to na głosy, żeby to było dobrze wyśpiewane, brzmiało czysto oraz jak jeden organizm, to spore wyzwanie – tutaj to wszystko było i z przyjemnością z nimi dzisiaj zaśpiewałam!

Wojciech Chamryk 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę