czwartek, 26 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Na liście najlepszych

Na trzecim miejscu w województwie podlaskim i 98. w kraju znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży w przeprowadzonym po raz 20. Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy”. Na liście najlepszych liceów w kraju jest także II LO w Łomży, a wśród techników - Technikum nr 5 z „Mechaniaka”. Pierwsza z nich jest w czwartej, a druga w trzeciej setce.

Ranking liceów województwa podlaskiego - najlepsza 10.
Ranking liceów województwa podlaskiego - najlepsza 10.
Ranking ltechników województwa podlaskiego
Ranking ltechników województwa podlaskiego

To najważniejszy ranking szkół w Polsce. Z łomżyńskich liceów ogólnokształcących od lat najwyżej w rankingu jest notowane I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki. W tym roku znalazło się na 98 pozycji, co oznacza spadek o 21 miejsc w stosunku do lat poprzednich. 
Kolejne z łomżyńskich liceów jest II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej. W tym roku zajęło ono 374 wobec 204 przed rokiem. 
W skali województwa podlaskiego I LO jest na trzecim miejscu a II LO na 16. Nieco wyżej - na 14 miejscu w województwie i 343 w kraju uplasowało się Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Grajewie.

W przypadku rankingu techników Technikum nr 5 Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących  nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży znalazło się na 255 pozycji w kraju i 8 w województwie podlaskim.  Technikum z „Mechaniaka” tym samym awansowało w Polsce w stosunku do ubiegłorocznego zestawienia o 44 miejsca.

Pełne zestawienia rankingów Perspektywy publikujemy w załącznikach.

180420110931.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0