Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Dodatek dla „państwówki”

Główne zdjęcie
dr hab. Dariusz Surowik i Stanisław Derehajło doradca Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Dodatkowe pieniądze jeszcze w tym roku otrzymają z budżetu państwa trzy uczelnie wyższe z województwa podlaskiego. Wśród obdarowanych jest PWSIiP w Łomży, której minister Jarosław Gowin postanowił przyznać premię - 221 tysięcy złotych - za zatrudnienie do prowadzenia zajęć dydaktycznych osób z doświadczeniem praktycznym.

- Bardzo miła niespodzianka na koniec roku. Uruchomiliśmy dwa nowe kierunki o profilu praktycznym: prawo i fizjoterapii. To wygenerowało dodatkowe koszty, które będziemy mogli pokryć dzięki tym pieniądzom - mówił dr hab. Dariusz Surowik, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Decyzje o przyznaniu dodatkowych pieniędzy uczelniom wręczył we wtorek na Politechnice Białostockiej Stanisław Derehajło doradca Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Poza łomżyńska „państwówką” pieniądze otrzymała także Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach - ponad 230 tysięcy złotych i Politechnika Białostocka - prawie 3 mln 800 tysięcy złotych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę