Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Český rozhlas nagrał Natalię Wojciechowską

Główne zdjęcie
Natalia Wojciechowska

- Nasza Natalka nigdy dotąd nie miała do czynienia z dyplomatami, a do tego z tyloma naraz i to w jednym miejscu w Ambasadzie Polskiej - opowiada z dumą tata 14-letniej Natalii Wojciechowskiej, uczennicy PSM I i II st. w Łomży w klasie skrzypiec Beaty Stankiewicz. - 30. listopada odbyło się nagranie w siedzibie Czeskiego Radia w Pradze (Český rozhlas), a tego samego dnia wieczorem o godzinie 19. odbył się koncert w Ambasadzie Polskiej w Pradze. Nagranie w Czeskim Radiu było jedną z nagród przyznanych w marcu dla najlepszej uczestniczki Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego imienia Josefa Micka w Pradze.

W nagrodę Natalia otrzymała 4 godziny nagraniowe w studio radiowym, zdążyła zarejestrować trzy zaplanowane utwory w dwie i pół godziny. Wykonała: Intermezzo Pittoresque op. 18, nr 2 Jaroslava Kociana, Sarabandę Jana Sebastiana Bacha z 2 partity d-moll oraz Polonez Brilliante op. 21. Henryka Wieniawskiego. Po nagraniach trochę odpczynku, zaś wieczorem o godzinie 19. koncert w Ambasadzie Polskiej w Pradze. Koncert z udziałem Natalki zorganizowano w cyklu koncertów „Salon Polski”. Wśród zaproszonych gości byli, m.in., ambasador Luksemburga z żoną, ambasador Łotwy z żoną, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego prezydenta Czech, przedstawiciele Klubu Polskiego w Pradze. W pierwszej części wystąpiła Natalia Wojciechowska z PSM I i II st. w Łomży, natomiast w drugiej - Piotr Bąk, student Akademii Muzycznej w Pradze. W nagraniu dla Czeskiego Radia oraz w koncercie towarzyszyła Natalce pianistka Martina Hajkova. Wyjazd do Pragi był dofinansowany przez Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego.

Mirosław R. Derewońko

zobacz: Natalia Wojciechowska gra na skrzypcach jak z nut bez nut

240206081801.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę