piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Jagiellonia - ŁKS Łomża 3:3

Nawet w sparingu derby wyzwalają dodatkowe siły i emocje. Nasi rywale braki piłkarskie nadrabiali wielką ambicją – powiedział trener Jagiellonii Adam Nawałka po meczu z ŁKS-em Browar Łomża. Żółto-czerwoni na zakończenie zgrupowania w Straszęcinie zremisowali z lokalnym rywalem 3:3. W drugim meczu Jaga rozniosła łomżyńską ekipę złożoną głównie z testowanych piłkarzy 7:0.

Jaga ma za sobą pierwsze zgrupowanie. Z kolei ŁKS zaczyna dzisiaj w Białej Podlaskiej obóz przed trzecioligowym sezonem. Oba zespoły spotkały się w odległym Straszęcinie (województwo podkarpackie). Dla obu był to niesłychanie pożyteczny sprawdzian.
Nawałka mógł po raz pierwszy sprawdzić (nie licząc gier wewnętrznych) różne warianty ustawienia, przyjrzeć się nowym piłkarzom. Nie ze wszystkich elementów gry był zadowolony.
– Nie możemy pozwalać sobie na tak poważne błędy, jak w pierwszym spotkaniu. Nie wszyscy zawodnicy poważnie potraktowali przeciwnika – denerwował się białostocki szkoleniowiec.
A tych błędów Jadze przydarzyło się nadspodziewanie dużo. Kosztowało to białostoczan stratę bramek. W 22 minucie Dariusz Łatka nie zrozumiał się z Andrzejem Olszewskim. Podanie „Łaty” przejął Chimezie Chioma i wślizgiem skierował piłkę do siatki. W 38 minucie jagiellończycy popełnili serię pomyłek przy wyprowadzeniu akcji z własnej połowy boiska. Robert Kolasa w zasadzie oddał piłkę rywalom. Futbolówka trafiła do Karola Bortnika. Ten wpadł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez Olszewskiego. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Rafał Boguski. „Dziki” był zresztą jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. On zdobył także trzecią bramkę dla ŁKS-u, popisując się w 43 minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego.
Białostoczanie także trzykrotnie cieszyli się z goli. Już w 4 minucie w pole karne łomżan doskonale dośrodkował Łatka. Piłka wylądowała na głowie dwumetrowego Michała Trzeciakiewicza, który wepchnął ją do siatki. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy pierwsze trafienie w barwach Jagi zanotował Remigiusz Sobociński (przy tej akcji asystę zaliczył Paweł Sobolewski). Wynik spotkania w 52 minucie ustalił Jacek Markiewicz. Kapitan żółto-czerwonych wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Łatce. Markiewicz w 75 minucie jeszcze raz podchodził do piłki ustawionej na jedenastym metrze, ale tym razem doskonałym refleksem popisał się Kamil Ulman.
W drugim meczu Jagiellonia rozgromiła ŁKS aż 7:0. Po dwie bramki zdobyli Robert Speichler (obie z karnych) oraz Dzidosław Żuberek. Z doskonałej strony pokazał się Iwo Zubrzycki, który „szalał” na lewej pomocy.

Jagiellonia Białystok – ŁKS Browar Łomża 3:3 (1:2)
Bramki: Trzeciakiewicz 4, Sobociński 41, Markiewicz 52-karny – Chioma 22, Boguski 38-karny, 43.
Jagiellonia: Olszewski – Nawotczyński, Kolasa, Trzeciakiewicz, Chańko (61 Kubik) – Łatka, Kompała, Markiewicz, Sobolewski – Kobeszko (73 Konon), Sobociński.
ŁKS: Ulman – Galiński, Wołczyk, Grabowski, Kamiński – Bortnik (38 Tyczkowski), Łukaczyński, Łuba, Chioma – Boguski, Bałecki (41 Szary).
Grano 2x40 minut

Jagiellonia – ŁKS 7:0 (4:0)
Bramki: Speichler 21-karny, 54-karny, Maćkowski 30-samobój, Żuberek 35, 38, Zalewski 70, Jakubowski 86.
Jagiellonia: Stachowiak – Kulig, Jurgielewicz, Napierała, Kubik – Jakubowski, Speichler, Zalewski, Zubrzycki – Konon, Żuberek (46 Muczyński).
ŁKS: Malinowski – Maćkowski, Lewandowski, Korkuć, Lis, Truszkowski, Wilczewski, Strózik, Kanoza, Nerowski, Udenkwor.
Grano 2x45 minut

źródło: Gazeta Współczesna 11.07.2005