Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pedagogika w PWSIiP

Główne zdjęcie
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyraziło zgodę na prowadzenie studiów pierwszego stopnia z pedagogiki przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Uczelnia informuje, że będzie można ja studiować od przyszłego roku akademickiego, a do wyboru będą trzy specjalizacje: przedszkolna i wczesnoszkolna, doradztwa zawodowego i edukacyjnego oraz pedagogiki medialnej. Będzie to już 14 kierunek bezpłatnych studiów w łomżyńskiej „państwówce”.

- Będziemy kształcić kadry na potrzeby miasta oraz regionu. Profil studiów jest praktyczny, a to oznacza solidne przygotowanie do zawodu, który wiąże się z olbrzymią odpowiedzialnością – zapowiada dr hab. Krystyna Leszczewska, dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSIiP w Łomży. 
Jolanta Święszkowska z PWSIiP podaje, że podejmując decyzję o utworzeniu nowego kierunku uczelnia przeprowadziła od listopada 2016 roku do stycznia 2017 badania wśród maturzystów, aby sprawdzić ich preferencje edukacyjne. W grupie przebadanych blisko czterystu osób, m.in. z Łomży, Ełku, Ostrołęki. Zambrowa i Augustowa, największą popularnością w grupie kobiet cieszyła się Pedagogika. Władze uczelni przeanalizowały także kwestie zapotrzebowania gospodarczego na pedagogów. 
– Na obszarze dawnego województwa łomżyńskiego w ciągu najbliższych lat pojawi się poważny problem, połowa nauczycieli osiągnie wiek emerytalny – mówi dr Sylwia Jaskuła-Korporowicz, prodziekan WNSiH. - Nasze studia z Pedagogiki mają być natychmiastową reakcją na tę lukę. Będą to jednocześnie jedyne studia pedagogiczne w mieście, za które studenci dzienni nie będą ponosić opłat.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę