Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 27 stycznia 2023 napisz DONOS@

Dwoje nowych Profesorów Oświaty z Łomży

Główne zdjęcie
Pamiątkowe zdjęcie Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej z nowymi Profesorami Oświaty (fot. MEN/twitter)

W gronie 20 osób, które w w poniedziałek otrzymały z rąk premier Beaty Szydło honorowe tytuły Profesora Oświaty było dwoje nauczycieli z Łomży. To Bożena Teodozja Śliwowska, dyrektor Katolickiego Gimnazjum i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, oraz Radosław Cezary Gwizdon - historyk sztuki i nauczyciel Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży.

Tytuł honorowy profesora oświaty nadawany jest od 2008 roku przez Ministra Edukacji Narodowej. Może go otrzymać nauczyciel dyplomowany, posiadający co najmniej 20-letni okres pracy w zawodzie nauczyciela, w tym co najmniej 10-letni okres pracy jako nauczyciel dyplomowany, oraz znaczący i uznany dorobek zawodowy. 
Jak informowało wcześniej Podlaskie Kuratorium Oświaty w Białymstoku w tym roku Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, na wniosek Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty, tytuły te przyznała trójce nauczycieli z województwa podlaskiego: Halinie Muryjas-Rząsy – nauczycielce języka polskiego w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie, Jarosławowi Schabieńskiemu – nauczycielowi historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół nr 2 w Suwałkach oraz Bożenie Teodozji Śliwowskiej dyrektor Katolickiego Gimnazjum i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. 
Tytuł honorowy Profesora Oświaty podczas poniedziałkowej uroczystości  w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów otrzymał także Radosław Cezary Gwizdon - historyk sztuki i nauczyciel z Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży, który w tej szkole pracuje od jej powstania. 

Warto dodać, że dotychczas w Łomży takie tytuły otrzymali: Teresa Kurpiewska, była dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży oraz Józef Przybylski były dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży. Oboje tytuł ten otrzymali w 2011 roku.

cz
pon, 16 października 2017 08:35
Data ostatniej edycji: pon, 16 października 2017 14:26:13

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę