Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

PWSIiP: Berło dla Surowika, portret dla Charmasa

Główne zdjęcie
Dr hab. Robert Charmas, były rektor PWSIiP, przekazuje uczelniane atrybuty władzy swojemu następcy rektorowi dr hab. Dariuszowi Surowikowi (fot. PWSIiP Łomża)

Przekazanie insygniów władzy rektorskiej nowemu rektorowi oraz odsłonięcie portretu byłego rektora odbyły się podczas wczorajszego posiedzenia Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Były to pierwsze obrady Senatu pod przewodnictwem nowego rektora, dr. hab. Dariusza Surowika, który władzę w uczelni przejął 1 września, po dr. hab. Robercie Charmasie, który łomżyńską „państwówką” rządził przez 8 lat.

Dr hab. Robert Charmas i uzupełniony poczet rektorów PWSIiP (fot. PWSIiP Łomża)
Dr hab. Robert Charmas i uzupełniony poczet rektorów PWSIiP (fot. PWSIiP Łomża)

- Przekazuję berło, symbol niezwykle ważny, bo upominający nas wszystkich, że słowo rektora jest w rzeczywistości akademickiej najważniejszą, ostateczną instancją. Słowo rektora to świętość. Przekazuję także łańcuch, symbol ciężkiej pracy, licznych obowiązków, odpowiedzialności za dalsze losy uczelni. Niech jego ciężar nigdy pana rektora nie przytłacza, ale określa jasno cel i kierunek w jakim należy zmierzać. Jestem przekonany, że insygnia władzy rektorskiej trafiają w dobre i niezwykle odpowiedzialne ręce – mówił dr hab. Robert Charmas, były rektor PWSIiP przekazując swojemu następcy rektorowi dr. hab. Dariuszowi Surowikowi uczelniane atrybuty władzy. 
- To były lata niezwykle ważne dla naszej uczelni, lata gwałtownych przemian. Dzięki trafnym i odważnym decyzjom pana rektora posiadamy kategorię naukową „B”, jesteśmy na trzecim miejscu w prestiżowym rankingu czasopisma „Perspektywy” – dziękował poprzednikowi rektor Surowik. 
Jak przekazuje Jolanta Święszkowska, rzecznik uczelni, nowy rektor mówił także, że dzięki temu można myśleć o kolejnych etapach rozwoju naukowo-dydaktycznego, m.in. o uzyskaniu uprawnień do nadawania stopni doktora w dwóch dyscyplinach wiedzy i zmianie statusu na akademię. Przy tej okazji na ścianie sali posiedzeń Senatu PWSIiP, obok portretu pierwszego rektora prof. dr hab. Kazimierza Pieńkowskiego, zawisł portret rektora dra hab. Roberta Charmasa. Jego autorem jest łomżyński malarz Robert Sokołowski. 

Oficjalna inauguracja nowego roku akademickiego w  Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbędzie się w najbliższy poniedziałek. Gościem uroczystości ma być wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

cz
pt, 13 października 2017 09:16
Data ostatniej edycji: pt, 13 października 2017 09:25:02

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę